הדגל לא מונף במחצית ממוסדות החינוך

בניגוד לחוק - דגל ישראל לא מונף על כמחצית ממוסדות החינוך המוכרים. במגזרים החרדי והערבי לא מונף הדגל בכ-88% ממוסדות החינוך.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ח

דגל ישראל
דגל ישראל
צילום: איסטוק

בסקר שנערך לקראת יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, על ידי עמותת "עוז - תנועה ציונית לאומית" עולה כי דגל ישראל לא מונף במחצית ממוסדות החינוך המוכרים.

על פי החוק, כל עירייה, מוסד להשכלה גבוהה ומוסד המוכר על ידי משרד החינוך חייבים להניף את דגל המדינה. אולם מתוך סקר מקיף שערכה העמותה, ב-526 בתי ספר על-יסודיים, מוסדות להשכלה גבוהה ועיריות, עולה כי בכמחצית מהמוסדות כלל לא מונף דגל ישראל.

בתוך כך, בכ-30% ממוסדות החינוך במגזר הכללי לא מונף הדגל. במגזרים החרדי והערבי לא מונף הדגל בכ- 88% ממוסדות החינוך, תוך התעלמות מהוראת החוק.

בחלוקה לפי ערים, עולה מהסקר כי הערים חולון וראשון לציון הן הערים בהן אחוז הנפת הדגל הוא הגבוה ביותר, ועומד על כ-90% , בעוד בערים אום אל פחם, נצרת ומודיעין עילית לא נמצא דגל ישראל מונף על אף מוסד חינוכי, ואף לא על מבנה בית העירייה. הסקר נערך ב-500 מוסדות מכל המגזרים.

לדברי יו"ר העמותה ועורך הסקר, זהר טל, "המשמעות של אי הנפת הדגל במוסדות חינוך היא אי- חשיפת התלמידים לדגל המדינה כגורם מאחד וכגורם המסמל את ריבונות המדינה".

"לא ייעלה על הדעת ש-70 שנה מהקמת המדינה, דגל ישראל יודר מהמרחב הציבורי. בכוונתנו לפעול לתיקון המצב המעוות הזה, ולחייב את אכיפת הנפת הדגל על פי חוק", הוסיף.