אבא עמד על הטנק והודה לה' על הקרבן

ח"כ לשעבר אליעזר מזרחי סופד לחברו יצחק דרקסלר ז"ל ומספר על אחיו שלחם עם דרקסלר בטנק ונהרג.

חזקי ברוך , ל' בניסן תשע"ח

חבר הכנסת לשעבר אליעזר מזרחי סופד בערוץ 7 לחברו יצחק דרקסלר ז"ל, פצוע מלחמת יום הכיפורים שהלך לעולמו והיום (ראשון) הובא למנוחות.

"באתי ללוות חבר יקר, היינו ידידים מאוד גדולים", סיפר. ''ראיתי בו בעל מסירות נפש בעיקר כדי לעזור לנכי צה"ל. זו הייתה המטרה שלו בחיים. השתדלנו לעזור ככל שיכולנו והיום לצערי כשבאתי הביתה משיעור תורה ואשתי אומרת לי שעכשיו אמרו שיצחק הלך... במקום לנסוע לבית המדרש שלנו נסעתי לירושלים וזכיתי להיות בהלוויה של יהודי יקר כזה".

מזרחי מספר על קשר הקדושים שבין יצחק ז"ל לאחיו שלו שבמלחמת יום כיפור נהרג כאשר היה נהג טנק מ"מ שספג שני טילים. "הם היו באותו צוות טנק בכוחות הבלימה. אחי היה נהג המ"מ והם עלו בכוחות הבלימה הראשונים שעלו לרמה. הטנק שלהם קיבל שני פגזים, אחד קיפל את הקנה על תא הנהג ואחי שם לצערנו נגמר. הפגז השני פגע בתחמושת, הטנק התפוצץ והיו שם כמה פצועים בהם גם יצחק ז"ל. ביום העשרים ותשע להיעדרותו נודע לנו, כאשר אבי, שהיה אז חבר כנסת, הרב יעקב מזרחי, נסע לרמה לחפש באזור נפאח את הבן".

ממשיך מזרחי ומספר את קורות אותו יום בו נודע על נפילת אחיו תוך כדי חיפושי האב: "חבר כיוון אותו לאן לגשת. אחר כך פגש אותו חייל שהיה בן בית אצלנו. הוא רץ לאבי וקרא לו 'אבא', מה שמאוד ריגש אותו. החייל הזה הגיע ברשות המפקד איתו לאותו טנק", הוא מספר ומציין כי העובדה שהגילוי היה ביום ה-29 איפשרה למשפחה לשבת שבעה, מה שהיה נמנע אם היה דבר נפילת האח מתגלה רק אחרי שלושים יום.

"אחרי 17 שנה נבחרתי לכנסת ופגשתי פקיד בכיר מהאוצר באחת מועדות הכנסת. הוא הכיר אותי מיד. זה היה אותו חייל. התחבקנו והוא סיפר לי את הסיפור האמיתי שאותו אבי לא סיפר לאף אחד והלך עם הסיפור הזה לקבר. הוא הגיע לטנק, לתא הנהג, ואסף מה שאסף בשקית ניילון, עמד על הטנק והרים ידיו לשמים ואמר 'ברוך ה' שזכיתי להקריב קרבן לעם ישראל בארץ ישראל'. 17 שנים לא ידענו. גבורה של אב שלא לספר לאימא ולמשפחה כדי שלא יכאב להם".

"אחד הדברים הגדולים שהיו אצל אבי שבתוך השנה שידך וחיתן את האלמנה של אחי שהיה בנפילתו אבא לשתי בנות, וברוך ה' יש להם משפחות גדולות", אומר מזרחי וכשהוא נשאל על תחושותיו בערב יום הזיכרון, הוא משיב: "אספר לך מה אומר אחד מגדולי רבני ירושלים החרדים ביותר שתלמידו אמר לו שהוא מתכוון לנסוע לקברי צדיקים. הרב השיב לו למה אתה נוסע רחוק? לך להר הרצל, שם כולם צדיקים קדושים שמסרו את נפשם על קדושת ה'. לך לשמה'".