נחישות, ערנות ואומץ לב

אופק קאופמן חלף עם רכבו ומשפחתו בצומת מישור אדומים והבחין במחבל. הוא עצר את רכבו, רץ לכיוון המחבל ונטרל אותו.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ח

נחישות, ערנות ואומץ לב
נחישות, ערנות ואומץ לב
צילום: מחוז שי

בטקס חגיגי ומרגש שבו הוענקו דרגות ותעודות ל-28 קצינים ושוטרים מצטיינים של מחוז ש"י בחר מפקד המחוז, ניצב משה ברקת, להזמין את אופק קאופמן ולהודות לו על נחישותו, ערנותו ואומץ לבו.

קאופמן בן ה-31 הבחין בשבוע שעבר במחבל פלסטיני שהגיע לצומת מישור אדומים וניסה לבצע פיגוע דקירה באמצעות מברג. אופק פעל בנחישות ונטרל את המחבל.

מפקד המחוז אמר היום באירוע, "יצאת מרכבך ללא שיהוי, פעלת במהירות תוך הפעלת שיקול דעת, נטרלת את המחבל ובכך מנעת אסון ופגיעה בחפים מפשע, מודה לך על אזרחות טובה שהצילה חיים".

במעמד טקס המצטיינים, שיבח מפקד המחוז את עשייתם של השוטרים והשוטרות, "אתם השכלתם להשתלב ולהתחבר לאקלים ולתנאים שהציבו מפקדיכם להצלחה ולהצטיינות. במגוון רחב של תחומים וכל זאת ברקמת החיים הרגישה, המורכבת והעדינה שהיא המציאות שלנו כאן במחוז המיוחד שלנו.

בשנה החולפת פעלנו יחד ללא לאות למען אכיפת החוק והעלאת תחושת הביטחון של תושבי המחוז והובלנו יחד עשייה משמעותית. ניצבתם בכל מקום אליו נדרשתם, בכבישים, באירועי סדר, בימים ובלילות, בסופי שבוע ובחגים. ראינו גם תוצאות בדמות פרשיות מורכבות במגוון תחומים, מול תופעות פשיעה ולחימה בתאונות הדרכים", אמר ניצב ברקת.