אליהו הובא למנוחות: "אהוב ורגיש"

מאות השתתפו בהלווייתו של סמל אליהו דרורי ז''ל, החייל שנהרג בהידרדרות טנק בגבול מצרים. "היית מהלוחמים המדויקים ביותר".

אלירן אהרון , ל' בניסן תשע"ח | עודכן: 19:41

הלווית אליהו דרורי ז"ל
הלווית אליהו דרורי ז"ל
צילום: אלירן אהרון

מאות בני אדם השתתפו הערב (ראשון) בהלווייתו של סמל אליהו דרורי ז''ל שנהרג בהידרדרות טנק בגבול מצרים בשבת.

דרורי, תושב בית שמש בן 20 ולוחם בעוצמת "ברק", נטמן בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

ראש ישיבת ההסדר שעלבים, הרב מיכאל ימר, ספד לאליהו ז''ל שהיה תלמיד הישיבה. ''זכורה לי אליהו הפגישה הראשונה לפני שלוש שנים. נכנסת לישיבה והמשפט הראשון שאמרת - 'באתי לבנות את עצמי כדי להבין מה תפקידי בעולם'.

"מיד הקוסמתי מהחן שלך, מהיופי הפנימי שיוצא החוצה והכל באמיתיות", תיאר הרב ימר. ''איזו רגישות היתה לך לכולם, איזו אהבה, היה חשוב לך להבין את עצמך, את מהותך''.

''אתה מגיע עכשיו לכיסא הכבוד, תבקש ותתחנן לפני ריבונו של עולם על עם ישראל, אמור די לצרותינו, שתהיה החלל האחרון, תבקש על משפחתך שיהיה להם את הכוחות להמשיך בעוז את דרכך ונזכה כולנו לגאולה העתידה במהרה בימינו. ובלע המוות לנצח ומחה ה אלוקים דמעה מעל כל פנים'', הוסיף ראש ישיבת שעלבים.

מפקד גדוד 73, סא"ל אלעד צורי, ספד לדרורי ז''ל ואמר "פעלת במקצועיות תוך יוזמה ופעלתם להגיע לעמדות. בהגיעך לפלוגה אופיינת כלוחם דומיננטי, מוביל ומשפיע, כזה שמתחבר לכולם ויוצר חיבור אישי עם כל אחד".

"חבריך מספרים על החיוך הכובש ועל האדיבות, חבר אמיתי. מפקדיך מספרים על קור רוח ועל איך סייעת לפקד. היית מהלוחמים המדויקים ביותר".

"משפחת דרורי", הוסיף סא"ל צורי, "אין בפי מילים שיכולות לנחם אתכם בשעה קשה זו. יומיים בלבד לפני יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל הצטרפתם בעל כורחכם למשפחת השכול הגדולה. מעתה אתם חלק בלתי נפרד מאיתנו ואני מבקש להשתתף באבלכם הכבד. אלי, אני מצדיע לך, לוחם. נוח על משכבכך בשלום. יהי זכרך ברוך".

אביו של אליהו ז''ל אמר בהלוויה "מדינתך, הקהילה שלך החברים שלך ומה שנשאר ממשפחתך נמצאים פה כדי להיפרד ממך. בכל הקשיים בחייך תמיד חייכת ואני בטוח שגם עכשיו אתה מחייך".

סמל אליהו דרורי ז''ל נהרג בשבת האחרונה כשהטנק אותו הפעיל הדרדר לתוך נחל ניצנים. בתאונה נפצעו שני לוחמים באורח קשה ולוחם נוסף נפצע קל.