רצים לזכר הנופלים

תלמידי כפר הנוער "הודיות" השתתפו במירוץ לזכרו של סמל נדב ריימונד ז"ל שנהרג במבצע 'צוק איתן'.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ח

התלמידים במירוץ
התלמידים במירוץ
צילום: הודיות

מירוץ לזכרו של סמל נדב ריימונד ז"ל שנהרג במבצע 'צוק איתן' נערך ביום שישי האחרון בשדמות דבורה, בהשתתפות תלמידי כפר הנוער ''הודיות''.

"יצא לי להשתתף בהרבה מירוצים בשנים האחרונות וזה אחד המירוצים שריגשו אותי ביותר. לפני המירוץ אבא של נדב ז"ל העביר לנו שיחה וסיפר לנו על בנו ועל האירוע בו נהרג", אמר תלמיד כיתה י"ב שהשתתף במירוץ.

רב פקד שימי קורן, מפקד מגמת משטרה בכפר הנוער ''הודיות'', אמר כי "התלמידים הרגישו שהם מנציחים את זכרו של נדב ושהם חלק ממשהו גדול וחשוב בייחוד לאור העובדה שאביו דיבר איתנו לפני המירוץ על נדב ועל אופיו המיוחד".

מנהל הכפר אלי שטיין אמר "המציאות הישראלית מורכבת ומחייבת אותנו בתור מחנכים להנציח את חללי צה"ל שנפלו על הגנת העם והמולדת ולאחר מספר שעות לחגוג 70 שנות עצמאות למדינת ישראל.

''כחלק מהנצחת חללי צה"ל אנו פוקדים את קבריהם של כל 17 בוגרי הודיות, מבקרים בקבריהם של ניצולי שואה שלחמו במחתרות ובצה"ל ונפלו, כאשר אין להם דור ממשיך, כחלק מפרוייקט 'נצר אחרון' וכן פוקדים את אנדרטת החייל הבדואי" אמר שטיין.

סמל נדב ריימונד משדמות דבורה, לוחם בקורס מ''כים, נהרג במבצע "צוק איתן" בתקרית שבה חדרו מחבלים במנהרה לאיזור היישוב נחל עוז. המחבלים ירו טיל נ"ט לעמדת הפילבוקס והרגו את חמשת החיילים ששהו במקום. נדב היה בן 19 במותו.