פרויקט "אלה האחים שלי" יוצא לדרך

בשנה החמישית למשדר יבוצעו על ידי חיילי צה"ל שמונה שירים שנכתבו ע"י שמונה חללי צה"ל מהקמת המדינה ועד לשנים האחרונות.

ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ח

שיר המבר
שיר המבר
צילום: גלי צה"ל

גלי צה"ל בשיתוף ערוץ 24 תקיים גם השנה משדר הנצחה מיוחד לזכרם של הנופלים - ''אלה האחים שלי'' – חיילים המלחינים ומבצעים שירים שנכתבו על ידי נופלים.

''אלה האחים שלי'' הינו מפעל הנצחה ייחודי המחבר בין כתבי יד שהותירו אחריהם חללי מערכות ישראל לבין חיילים המשרתים בצה"ל כיום, שילחינו ויבצעו אותם.

העבודה על הפרויקט החלה לפני כמה חודשים כאשר מאות חיילים, קצינים ונגדים נענו לפניית גלי צה"ל וביקשו לקחת חלק במיזם הנצחת החללים. במקביל, נאספו מאות שירים וכתבים רבים ממשפחות שכולות וחברים.

בשנים האחרונות הושם דגש מיוחד על חיבור בין החיילים המשרתים כיום ובין הנופלים ומשפחותיהם. הרעיון בו חייל-מלחין-חייל ומבצע את שירו של הנופל, מבטא את הקשר הבין-דורי של חיילי צה"ל ואת המחויבות של גלי צה"ל להביא את קולם האותנטי של הנופלים ובכך להנציחם.

שנה זו תהיה השנה החמישית לפרויקט, כאשר גם השנה גלי-צה"ל חוברת לערוץ 24 , ויחד ישדרו את המשדר המיוחד בו ייקחו חלק בני משפחותיהם של הנופלים, חבריהם ויקיריהם. שורה של מעבדים, מהמובילים בתחומם, הופקדו השנה על ההפקה המוזיקלית, בהם: שמוליק נויפלד, עודד דוידוב, רן לויה וסהר טויטו.

המשדר המיוחד, ''אלה האחים שלי'', ישודר בגלי צה"ל ביום הזיכרון, ה-18 באפריל בשעה 14:00, ובערוץ 24 בערב יום הזיכרון, ה-17 באפריל בשעה 18:00.

כלל השירים יהיו נגישים ויעלו בהמשך גם בין היתר בשירותי אפל מיוזיק, ספוטיפיי ובשירותי האזנה פתוחים נוספים.