גגות חדשים בשוק מחנה יהודה

הגגות החדשים נחנכו במעמד שר התיירות יריב לוין וראש העיר ירושלים ניר ברקת

אלירן אהרון , ל' בניסן תשע"ח

חנוכת הגגות החדשים
חנוכת הגגות החדשים
צילום: ג'קי לוי

עיריית ירושלים באמצעות חברת עדן לפיתוח כלכלי של מרכז העיר, השלימה את פרויקט שדרוג גגות שוק מחנה יהודה שעלותו כ-18 מיליון שקלים.

שוק מחנה יהודה נמצא בפריחה כלכלית ותרבותית כפי שלא היה שנים רבות הודות לשילוב הידיים בין הסוחרים, בעלי העסקים המקומיים ועיריית ירושלים.

השוק הפך לאבן שואבת למבקרים רבים מחוץ לירושלים, ולסיפור הצלחה אדיר המסמל את התעוררותו של מרכז העיר ירושלים. בשוק קיים תמהיל ירושלמי של עסקים, מסעדנות וחיי לילה ייחודיים. כל אלה משכו מבקרים ומבלים מכל הארץ, שהביאו לפריחה כלכלית ועסקית. הראייה לכך היא הביקוש האדיר לפתיחת עסקים בשוק.

בחברת עדן מציינים כי לשוק פוטנציאל עסקי גבוה, לאור מיקומו האסטרטגי בין צירים מחוללי תנועה ואטרקטיביות שלו כמוקד מסחר. כיום קיימים בו שטחי מסחר בהיקף של כ-30,000 מ"ר, כאשר תמהיל העסקים המגוון כולל לצד העסקים המסורתיים (ממכר מזון, שירותים למיניהם וביגוד והנעלה) עסקים חדשים כמו חנויות בוטיק שונות, מסעדות גורמה ועסקים נוספים.

שר התיירות, יריב לוין אמר כי "יחד עם התנופה חסרת התקדים בתיירות הנכנסת לישראל, אנו עדים למספרים הולכים וגדלים של תיירים הפוקדים את העיר ירושלים. אנו נותנים מענקים ותמריצים רבים לבניית בתי מלון ותשתיות תיירות בעיר, וכך גם בשוק מחנה יהודה, אשר הפך בשנים האחרונות לאחד מהאתרים המרכזיים בירושלים, המושך תיירים רבים ובו ניתן לחוות חוויה ירושלמית אותנטית.

''אני משוכנע כי פרויקט קירוי השוק יתרום להתפתחותו וירחיב את היכולת למשוך תיירים ומבקרים לכל אורך השנה", הוסיף לוין.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, אמר כי "אין תושב בארץ או מבקר מהעולם שלא שמע על ההצלחה האדירה של שוק מחניהודה בשנים האחרונות, שהתאפשרה בזכות שיתוף פעולה של בעלי העסקים, הממשלה והעירייה. אני נרגש לחנוך את מתיחת הפנים שעשינו לשוק עם גגות, מערכות אוורור ותאורה חדשים ומזמין את כולם, בואו לשוק לחוויה ירושלמית - לקנות לבלות ולבקר".