''מוסדות המוכש"ר על סף קריסה"

במכתב ששיגר ליו"ר ועדת הכספים כותב יו"ר פורום המוכש"ר כי "יש כדי לתת אויר לנשימה למוסדות שסובלים מחוסר תקצוב"

בן שאול , א' באייר תשע"ח

משה גפני
משה גפני
צילום: הלל מאיר/TPS

מנהלי פורום מוסדות המוכש"ר פנו ליו''ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בדרישה כי יקדם את העברת התקציב הממשלתי במלואו שהוקצה לטובת מוסדות המוכש"ר והפטור.

"הפרסומים האחרונים על המשברים בקואליציה והסכנה לפירוק הממשלה, מחייבים אותנו לפנות אליך ולבקש את עזרתך למוסדות המוכש"ר שעל סף קריסה", כתב במכתבו דוד שרפר יו"ר פורום המוכש"ר.

בפניה אישית לגפני כתב כי "במלחמה שהתחלת לנהל לתקצוב של 41 מיליון ₪ למוסדות המוכש"ר והפטור, יש כדי לתת אויר לנשימה למוסדות שסובלים מחוסר תקצוב הרבה יותר גדול ומשמעותי ומדרישות לא פרופורציונליות לגובה התקצוב. אלא שכדי לממש את התקווה, התקציב צריך לעבור".

עוד מציין שרפר במכתבו כי השבוע יתקיים בוועדה דיון על פניות והעברות תקציביות שהניח משרד האוצר על שולחן הוועדה וכי הוא מבקש לאשרם - אלא שנכון לעכשיו, הפנייה על תקציב המוסדות לא הגיעה אפילו לא לשולחן הוועדה, ועל כן, לא תעלה לדיון.

"ברור לכולם שעם התפתחותו של משבר קואליציוני, איש מאנשי האוצר לא יסכים להעלות פניה תקציבית שתסייע למוסדות המוכש"ר והפטור", אמר.

ערב חג הפסח התחייב יו"ר גפני כי עד שלא ייפתר משבר המוכש"ר הוא לא יאות להעלות על סדר היום דרישות תקציביות של האוצר.

כעת מבקש שרפר מגפני "לשוב להבהיר לאנשי משרד האוצר, שהעברת הפניות והעודפים התקציביים, ימתינו עד לתקציב המוכש"ר, כך הצהרת עוד לפני העברת התקציב, ומן הדין שאנשי האוצר יעמדו בסיכום", כלשונו.