ערבי בבית היהודי? רק אם הוא ציוני

יו"ר הבית היהודי הסביר מדוע פסקת ההתגברות חשובה, התייחס ליוזמת האי המלאכותי, וקרא לפתיחת שורות משמעותית בבית היהודי.

ערוץ 7 , א' באייר תשע"ח

מתכוון להתמודד. בנט
מתכוון להתמודד. בנט
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

יושב-ראש 'הבית היהודי', שר החינוך נפתלי בנט, לא שולל את האפשרות שבעתיד ישתלב מועמד ערבי ברשימת המפלגה לכנסת.

בראיון ל'רדיו 101.5' אמר השר בנט "אנחנו צריכים מאוד להרחיב את 'הבית היהודי'. 'הבית היהודי' שוגה בזה שיש הרבה קהלים שעוד לא מתחברים אליו".

כאשר נשאל האם יכניס ערבי למפלגה, השיב "להגיד לך באופן כללי, שזה הדבר הכי טבעי? לאו דווקא. אבל אם יבוא מישהו שיגיד שהוא ציוני, מאמין בערכי המפלגה, שירת בצה"ל כלוחם והוא בעמדות שלי - למה לא?".

בנט התייחס בראיון גם לפסקת ההתגברות והסביר את ההגיון מאחוריה, "בג"ץ חושב שהוא ערכאה עליונה לשיקול הדעת של המחוקק והממשלה - והוא לא. אני בעד שבג"ץ יפסול באופן מאוד נדיר וחריג חוק".

"בג"ץ הפר את האיזון בינו לבין המערכת המחוקקת", הוסיף בנט וציין, "תראה, אני אתן לך דוגמא מאתמול: ראש-הממשלה הוחלט שהוא ידליק את המשואה ה-13. אפשר לאהוב, או לא לאהוב, לא נכנס לזה. בא איזה טרול, פשוט טרול, אין לי מילה אחרת ועתר לבג"ץ על זה. ובג"ץ בכלל הסכים לקבל את העתירה, זאת-אומרת לדון בה. הוא דחה בסוף את העתירה, אבל מה פתאום דנים על זה".

יו"ר 'הבית היהודי' התייחס גם להקמת אי מלאכותי מול חופי עזה. לדבריו, "זאת אופציה. עד הרגע הזה, האופציה הזו לא נדונה ברצינות בקבינט. אני מאוד אוהב רעיונות יצירתיים, ההסתכלות הראשונית שלי היא חיובית".

בנט לא שלל גם את היוזמה לפתיחת אזור תעשייה משותף בארז, "כל יוזמה שיש בה פן כלכלי של לשפר את איכות החיים של ישראלים וערבים, בעיני זה דבר טוב. בכפוף לשיקולים כלכליים אין שום בעיה עם זה. יש דברים כאלה בברקן, באריאל וזה עם הצלחה מאוד גדולה. כל דבר שיכול להביא שגשוג וכלכלה זה דבר טוב".

לסיום, בנט טען כי אם ראש-הממשלה נתניהו לא יתמודד בבחירות הקרובות לראשות-הממשלה, הוא עצמו יתמודד לתפקיד: "אם נתניהו מתמודד, אני לא אתמודד מולו לראשות; אם נתניהו לא יתמודד, בוודאי, אני מתכוון להתמודד לראשות-ממשלת ישראל כבר בבחירות הקרובות".