הפתרון לטרור החקלאי- פרקליט ייעודי

בפורום המשפטי דורשים למנות פרקליטים ייעודיים לטיפול בטרור החקלאי ומאמינים שמינוי כזה היה משנה את התוצאה גם במשפט רצח בר קפרא.

עדו בן פורת , א' באייר תשע"ח

טרור חקלאי
טרור חקלאי
צילום: החברה לפיתוח הגליל

הפורום המשפטי למען ישראל שב ודורש לפעול לתוספת כוח אדם ולמינוי פרקליטים ייעודיים בתקן מיוחד עבור טיפול בטרור החקלאי.

את הדרישה משמיעים בפורום בעקבות המקרים האחרונים של טרור חקלאי ברחבי הארץ והרשעת רוצח דוד בר קפרא ז"ל בהריגה בלבד הבוקר (שני).

בפורום טוענים כי מינוי פרקליטים ייעודיים לטיפול בטרור החקלאי הפושט ברחבי הארץ, יאפשר עבודה אינטנסיבית ויעילה של אותם פרקליטים, התמקצעות, ראיית התמונה הכללית באופן ברור, והסבת תיקים רבים יותר מהתביעה המשטרתית.

"מקרה בר קפרא ז"ל הוא דוגמה לכך שאם הייתה נערכת חקירה כוללת, בליווי פרקליט שחי את הטרור החקלאי ייתכן שמסקנת החקירה היתה שונה, והיה נקבע שמדובר באירוע על רקע לאומני דווקא", טוענים בפורום.

בפורום מוסיפים, "אותו פרקליט יכול היה להציג תמונה חד משמעית וברורה לשופט, ולשנות את נקודת המבט כלפי מעשה העבירה, מה שהיה גורר הרשעה ברצח ולא בהריגה בלבד. הטרור החקלאי הוא מכת מדינה מזה עשור ויותר. החקלאים כבר לא מגישים תלונות למשטרה כי מרגישים שאין כתובת מחויבת ומסורה שתטפל בתלונותיהם".

מינוי פרקליטים ייעודים במחוז צפון ודרום בפרקליטות יתן מענה לחקלאים, ישפר את מערך החקירה והתביעה ויביא לשינוי גם בהיקף ההרשעה והענישה ע"י בתי המשפט.