"לא אתן יד לפוליטיזציה של השכול"

שר הביטחון ליברמן על טקס הזיכרון הישראלי-פלסטיני: "חובתנו לשמור על יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל כיום אבל לאומי וממלכתי".

ערוץ 7 , א' באייר תשע"ח

גאה. ליברמן
גאה. ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס להחלטתו שלא לאפשר כניסת פלסטינים לטקס זיכרון ישראלי-פלסטיני שיערך מחר, ולתשובת המדינה לבג"צ שהוגשה היום (שני).

"חובתנו לשמור על יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל כיום אבל לאומי וממלכתי. לא אתן יד לפוליטיזציה של השכול ולערב רב של אירועים", אמר ליברמן.

"אני גאה שהמועצה הציבורית להנצחת החייל, המורכבת מבני המשפחות השכולות, תומכת בעמדתי למנוע את כניסת משפחות הפלסטינים, בהן משפחות מחבלים, לטקס יום הזיכרון", הוסיף שר הביטחון.

נציין כי לתשובת המדינה לבג"צ צורפה עמדת המועצה הציבורית להנצחת החייל, גוף המורכב מבני המשפחות השכולות, ראשי ארגון יד לבנים וארגון אלמנות ויתומי צה"ל.

"יום הזיכרון הוא חלק מהקונצנזוס הישראלי, אין בו פילוג פוליטי, אין בו ימין ושמאל. יש בו זיכרון ומתן כבוד לחללים שנפלו במערכות ישראל. בטקס המדובר יש משום מפגן פוליטי שאינו מתאים לרוחו של יום הזיכרון, ויש בו כדי לפגוע בזיכרון הנופלים וברגשותיהן של המשפחות השכולות והציבור בכללותו", כתבה המועצה במכתב הגיבוי ששיגרה לשר הביטחון.