נתניהו בהר הרצל:
הטרור מחלה עולמית, קנאות ברברית

באנדרטת הזיכרון לחללי פעולות איבה בהר הרצל נערך הטקס הממלכתי לזכרם של הנרצחים בפיגועי הטרור, בהשתתפות ראש הממשלה ונשיא המדינה.

ערוץ 7 , ג' באייר תשע"ח

יעל שבח ומרים בן גל בטקס לזכר נרצחי פעולות האיבה
יעל שבח ומרים בן גל בטקס לזכר נרצחי פעולות האיבה
צילום: הלל מאיר / TPS

באנדרטת הזיכרון לחללי פעולות האיבה בהר הרצל, נערך הטקס הממלכתי לזכר נרצחי הטרור, בהשתתפות ראש הממשלה ונשיא המדינה.

"פעולות האיבה לא החלו לפני 70 שנה. זה קרה הרבה לפני כן – עוד בשחר תחייתנו הלאומית. הן נמשכו אחרי הכרזת העצמאות, כשכבר הייתה לנו מדינה. דור דור ומאבקו במבקשי נפשנו.

אתמול בערב השתתפתי ביחד עם רבים אחרים כאן באירוע מרגש מאין כמותו, בכנסת. בצד שירי הזיכרון שהושמעו, עלו על הבמה בזה אחר זה קרובי הנופלים – לובשי מדים ואזרחים. עין לא נותרה יבשה, כשמיכל סלומון עמדה חבוקה עם בתה הקטנה רעות, שדיברה בדמעות על אבא. כשחדר המחבל לבית המשפחה בחלמיש, מיכל גילתה תושייה עילאית.

היא מיהרה עם חמשת ילדיה לקומה העליונה בבית, ווידאה שלא יוציאו הגה מפיהם. למטה, בעלה האהוב, האב האהוב אלעד, נאבק בגבורה במחבל הנתעב, עד טיפת דמו האחרונה. אלעד זיכרונו לברכה נרצח בפיגוע, עם אביו יוסף ואחותו חיה. מאבקו של אלעד הציל את אשתו ואת ילדיו", אמר נתניהו.

"לא נפסיק להיאבק בטרור. זוהי מחלה עולמית. הוא משתולל סביבנו, ובארצות רחוקות, כתוצאה מן הקנאות הברברית של האיסלאם הקיצוני. אנחנו נחושים לעמוד איתן מול הקנאים הללו – ומול ההסתה המתמשכת של שכנינו, שחלקים גדולים מהם מסרבים להשלים עם קיומנו. ואם יש ניצנים לשינוי, ויש ניצנים לשינוי, הם נובעים קודם כל מן ההכרה בנחישותנו להגן על ארצנו ועל עמנו. זוהי מולדתנו. כאן נחיה בעזרת השם לנצח. כל מי שירים עלינו את ידו – לא יִינקה".

ראש הממשלה פנה אל משפחות הנרצחים ואמר, "איבדנו דמויות מופלאות. כשאני מתבונן בתמונות, כשאני שומע את הסיפורים – אני יודע מיד, כפי שכל העם יודע, שהמרצחים גזלו מאיתנו נשמות ענקיות. נרדוף כל רוצח נקלה, ובד בבד נמשיך בשליחותם של יקירינו - ניישב את הארץ, נעמיק שורשים, נבנה קהילות, נחזק את הערבות ההדדית.

ראיתי את יעל שבח מחוות גלעד, תומכת במרים בן גל מהר ברכה. ראיתי את בועז קוקיא, שבנו החייל רון נרצח בפיגוע דקירה בערד, מנחם אבלים ואומר: 'כמו שתמכו בי – אני תומך באחרים'. ראיתי משפחות שכולות מבקרות בבית-החולים את לוחמי הימ"מ שנפצעו במהלך הפעילות לאיתור מחבלים. איש לאחיו יעזור, ואישה לאחותה.

תרבות החיים והאור שלנו יכריעו את תרבות המוות והחושך שלהם. יש לנו חוסן, כוח רצון, דבקות במטרה. נעמוד כולנו יחד כתף אל כתף, נעביר את נס הזיכרון, לפיד השליחות, מועבר מיד ליד ומלב אל לב".טוען....