ראש הממשלה:
לעמוד כחומה בצורה אל מול אויבינו

אלפים מתייחדים בהר הרצל עם זכר הנופלים. בשעה זו נערך טקס האזכרה הממלכתי בהשתתפות ראש הממשלה, נשיא המדינה וראשי מערכת הביטחון.

ערוץ 7 , ג' באייר תשע"ח

טקס האזכרה לחללי צה"ל
טקס האזכרה לחללי צה"ל
פלאש 90

טקס האזכרה הממלכתי לחללי מערכות ישראל התקיים הבוקר (רביעי) לראשונה בהיכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל בירושלים, בהשתתפות ראש הממשלה, נשיא המדינה וראשי זרועות הביטחון.

נתניהו פנה בפתח דבריו למשפחות הנופלים ואמר להם, "אהבת העם נתונה ליקיריכם וליקרינו שנפלו בכל יום, בייחוד היום".

"כולנו, יהודים, דרוזים, נוצרים, מוסלמים, בדואים וצ'רקסים, עומדים יחד מול קנאי הטרור שמאיימים להשמידנו ויחד נמשיך לנצח אותם. ילד יתום צה"ל שאל אותי השבוע על מה אני חושב באותם רגעים שבהם אני שולח חיילים למערכה. עניתי לו שאני חושב על ביטחון המדינה ואזרחיה, אני חושב על החיילים, אני חושב עליך ועל משפחות כמו שלך שעלולות לשם את המחיר הכבד מכול. אני חושב על חבריי לנשק שנפלו לצדי, עד דוד בן חמו מבאר שבע שמת בזרועותיי", הוסיף ראש הממשלה.

הוא סיפר, "אני תמיד חושב על המחיר ואיך ניתן למנוע אבדות, ובאותה עת אני יודע שבלי הגבורה וההקרבה של לוחמינו אי אפשר להבטיח את קיומנו. ברגעי מבחן עלינו להגן על קיומנו בתקיפות, לעמוד כחומה בצורה אל מול אויבינו. בזכותם של 23,646 חללי מערכות ישראל, ששמותיהם כאן על הקיר הזה, בזכותם אנו כאן".

"כשיחלו אירועי יום העצמאות, דגלנו שוב יונף גבוה. הבנים והבנות, יקירינו שנפלו, יהיו איתנו. הם תמיד איתנו. לאורם של חללי מערכות ישראל נלך ולשיעור קומתם נשאף להגיע", סיכם ראש הממשלה.