הכל על כתמי שמש

"שמש – צדקה ומרפא בכנפיה" השמש מאירה ומחממת את היקום והיא אחראית על שפע האור והטוב שיש בעולם.

, א' באייר תשע"ח

כתמי שמש
כתמי שמש
צילום: יח"צ

אך כאשר מדובר בעור הפנים שלנו – הסיפור אחר לגמרי. כאשר העור שלנו חשוף לשמש – הוא עלול לחטוף כתמי שמש לא אסתטיים וגם לא בריאים. יש מה לעשות כאשר אנחנו כבר 'מעוטרים' בכתמי שמש? מסתבר שכן!

השמש מאירה ומחממת את היקום ומעניקה לנו הרבה בריאות, הרבה יופי ואפילו הרבה מצב רוח ושמחה. אך אם אנחנו לא יודעים איך להתגונן מפני קרני השמש – השמש תותיר בנו פגמים ופגעים לא יפים ולא בריאים. אז מה עושים אם כבר נפגענו מקרני השמש? יש מה לעשות. מכוני הקוסמטיקה השונים מציעים את הטיפול בכתמי השמש באמצעות שיטות מתקדמות המאפשרות להעלים אותם כמעט לחלוטין.

כובע בראש טוב

פיגמנטציה וכתמי שמש - ישנם דרכים להתגונן מפני קרני השמש. אחת הדרכים המוכרות והיעילות ביותר זוהי ההקפדה על חבישת כובע שמש. הכובע מונע מקרני השמש לקפוח על ראשינו ואם יש גם את המצחייה הרי שהיא מטילה על הפנים צל אשר מונע לפחות באופן חלקי – מקרני השמש לפגוע בנו.

קרם הגנה

טיפול בפיגמנטציה - דרך יעילה וחשובה עוד יותר מחבישת הכובע – זהו השימוש בתכשירי הגנה ומסנני קרינה. אלו יסננו את קרני השמש וימנעו מהקרניים המזיקות מלפגוע בנו. הוכח כי אנשים אשר הקפידו על מריחת קרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה – נהנו ממראה עור חלק וחף מפגעי השמש או מכתמים אשר נוצרים בעקבותיה.

כתמי שמש – כי הגוף לא שוכח

ישנם אנשים אשר דווקא לא נחשפים כל כך לשמש אך עם כל זה נוצרים על עור הפנים שלהם כתמי שמש. הסיבה לכך היא כי הגוף אינו שוכח. אם בעבר או אפילו בילדות נחשפנו לשמש - הרי שזה עלול להשפיע על העור גם לאחר שנים רבות גם אם 'חזרנו בתשובה' והתחלנו להתמרח ולהתגונן כראוי.

כתמי שמש - מה עושים?

אז גם אם אתם סובלים מכתמי שמש – יש מה לעשות. פנו אל מכון קוסמטיקה שאתם מכירים ויש לו שם טוב ומוכר בציבור וכך תוכלו להיפטר מהכתמים.

המאמר בחסות https://www.dr-barak.co.il/