הפעילים נטשו את הכנס של אבי גבאי

מחאת פעילי המפלגה נגד היושב ראש הופכת פומבית: כנס מתוח של המפלגה ברמת גן הסתיים בסערה ובזעם של פעילים שטענו שלא זכו למענה.

ערוץ 7 , א' באייר תשע"ח

אבי גבאי
אבי גבאי
צילום: מירי צחי/TPS

מחאת פעילי מפלגת העבודה נגד היושב ראש אבי גבאי הולכת ומתגברת: פעילים במפלגה נטשו כנס שנערך ברמת גן לאחר שלא זכו לתשובות לשאלות קשות שהיפנו לגבאי, כך פורסם בערוץ 20.

על פי הדיווח, בכנס שנערך בתיאטרון היהלום ברמת גן, השתתפו כ-400 מפעילי המפלגה. חלקם מחו על התנהלות היו"ר וטענו כי לא ייתכן שהמועמדים לכנסת מטעם המפלגה ייבחרו באמצעות סקרים ושיריונים של היו"ר ולא באמצעות פריימריז בלבד כפי שהיה נהוג עד כה.

מארגני הכנס לא איפשרו לפעילים לשאול את השאלות הללו ומשראו שהם מתקרבים אל אחד המיקרופונים שהועברו בקהל, הרחיקו אותו מהם. הדבר עורר את חמתם של הפעילים שנטשו את הכנס.

משה גבאי, עוזר ראש עיריית רמת גן ופעיל מרכזי בעבודה, סיפר בערוץ 20, "פקדתי למפלגה הרבה מאוד אנשים מתוך רצון לשנות ולהשפיע ולא כדי שיושב הראש יבחר את הנציגים שלנו באמצעות סקר. זאת התנהלות לא דמוקרטית ולא ניתן לה יד".

פעיל אחר אמר, "ברגע שהבנו שגבאי לא מתכוון להקשיב לטענות שלנו העדפנו לעזוב את האולם. ההתנהלות שלו במפלגה כוחנית ויצאנו מהכנס בתחושות מאוד לא טובות".

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "אנו שמחים על ההתעניינות סביב הכנסים של יו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה אבי גבאי, ומזמינים את הציבור הרחב להגיע לכנסים הבאים בכל רחבי הארץ ולהצטרף אלינו במאבק להחלפת השלטון".