"צה"ל הוא המוסרי ביותר בעולם"

השר אביגדור ליברמן אמר לפורום מטכ"ל כי הזירה הצפונית מייצרת חזית טרור משמעותית המאתגרת את צה"ל. "נדע לפעול מול המציאות החדשה"

חזקי ברוך , א' באייר תשע"ח

השר ליברמן עם חברי פורום מטכ"ל
השר ליברמן עם חברי פורום מטכ"ל
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון אביגדור ליברמן, השתתף היום (שני) באירוע הרמת כוסית לרגל יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, עם חברי פורום המטה הכללי של צה"ל.

ליברמן אמר לאלופי המטכ"ל כי "בשנה האחרונה, צה"ל הוכיח מעל ומעבר לכל ספק שהוא הצבא הטוב ביותר והמוסרי ביותר בעולם. אל מול אתגרים מורכבים ולא סימטריים, המטה הכללי, יחד עם גופי הביטחון הנוספים במדינת ישראל, ידע לתת מענה נכון ומדויק ואיפשר לעם ישראל לנהל את חייו בביטחון וברוגע".

עם זאת הוא ציין, כי מערכת הביטחון צריכה להתמודד עם שינויים משמעותיים. "מולנו מתגבשת מציאות חדשה: צבא לבנון בשת"פ עם חיזבאללה, צבא סוריה, המיליציות השיעיות בסוריה ומעליהן איראן - כולם הופכים לחזית אחת נגד מדינת ישראל. חזית הצפון. זהו אתגר אסטרטגי מן המעלה הראשונה, שמחייב את כולנו, צה"ל וכלל מערכות הביטחון, להעלות מדרגה נוספת ולחזק עוד יותר את ההיערכות והמוכנות".

ליברמן הבהיר כי ישראל תדע לתת מענה מיידי לכל איום עליה. "כפי שידענו לתת תשובות מוחצות עד היום, גם בדרום וגם בצפון, אני בטוח שנדע להיישיר מבט אל המציאות החדשה ולהתמודד עימה בנחישות ובעוצמה רבה".

"יש לנו את היכולות ומעל לכל את האמונה בצדקת הדרך ואת הדבקות במטרה. נמשיך לשמור על ריבונותנו ולהגן על אזרחי ישראל מול כל איום", סיכם שר הביטחון.