ראש העיר תמך ב-BDS ולא ייכנס לישראל

ראש עיריית ז'נוויליה שבצרפת נחשב על פי המידע שבידי ישראל כתומך ביוזמות אנטי ישראליות. היום הוחלט שלא לאשר את כניסתו לארץ.

ניצן קידר , א' באייר תשע"ח

מעבר אלנבי
מעבר אלנבי
צילום: Kobi Gideon / FLASH90

שר הפנים, אריה דרעי, סרב בשעות האחרונות לאפשר את כניסתו לישראל של פטריס לקלרק, ראש העיר ז'נוויליה שבצרפת. זאת, בעקבות המלצתו של השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן.

ראש העיר הגיע עם רעייתו למעבר אלנבי וסיפר כי השניים מעוניינים לבקר בה. בדיקה לעומק של בקרי הגבול מטעם רשות האוכלוסין העלתה כי בחודש נובמבר עמד לקלרק בראש משלחת של ראשי ערים שביקשה להגיע לישראל, בין היתר לצורך ביקורו של המחבל מרואן ברגותי.

הגעת חלק מחברי המשלחת נמנעה מבעוד מועד לאחר שהשר דרעי הודיע כי יסרב לאפשר את כניסתם. ראש עיריית ז'נוויליה ידע שכניסתו אסורה, אך ניסה לעקוף זאת.

בשל העובדה שמדובר באדם שנחשב תומך ביוזמות אנטי ישראליות על מידע המצוי בידי המשרד לנושאים אסטרטגיים, הוחלט לסרב לאפשר לו להיכנס לשטח ישראל. בת זוגו החליטה מיוזמתה שלא לעבור את הגבול.

השר אריה דרעי אמר בעקבות המקרה, "לא נאפשר למי שפועל נגד ישראל להיכנס לישראל כדי לפעול ולהסית נגד המדינה. זו הסמכות שניתנה לי בחוק ואעשה בה שימוש כל עוד אדרש לכך, וכל עוד יעלה הצורך למנוע כניסת אנשים שיפעלו כדי להסית נגד ישראל ולקרוא להחרימה".

השר לנושאים אסטרטגיים והסברה, גלעד ארדן הוסיף כי "מי שפועל להחרים את מדינת ישראל לא ייכנס לכאן - קל וחומר כאשר מדובר במי שנושא בתפקיד רשמי. כללי המשחק השתנו, ומדינת ישראל לא תבליג אל מול ניסיונות להחרימה ולפגוע בה".