דגלי ישראל - גם ברובע המוסלמי

עמותת עטרת כהנים תלתה דגלי ישראל ברחבי הרובע המוסלמי ובמספר מוקדים במזרח ירושלים, לקראת חגיגות ה-70 למדינה.

ערוץ 7 , ב' באייר תשע"ח

דגל באבו טור
דגל באבו טור
צילום: עטרת כהנים

עמותת עטרת כהנים חידשה השבוע את דגלי ישראל התלויים דרך קבע על בתי התושבים בירושלים שבין החומות.

מאות דגלי ישראל חדשים נתלו על בתי התושבים היהודים המתגוררים ברחובות העיר העתיקה בירושלים, ברובע הנוצרי וברובע המוסלמי וכן בשכונות במזרח ירושלים.

"אצלנו דגל ישראל תלוי כל השנה ואנחנו לא צריכים חג מיוחד כדי לציין את הקשר שלנו לארץ ישראל ואת אהבתנו הגדולה למדינה. אבל יש משהו מיוחד בימים אלו שבהם אנו חוגגים את יום העצמאות ויום איחוד ירושלים שבהם אנחנו מרימים בגאווה את כל דגלי ישראל שיתנוססו בראש כל הבתים", אומר משה קורדובה המתגורר ברובע המוסלמי, או כפי שהוא מכונה על ידי המקומיים- הרובע היהודי המתחדש.

"דגל ישראל מסמל את האהבה הגדולה שלנו למדינת ישראל ודווקא בימים אלו בהם אנחנו חוגגים הנס הגדול שהיה לנו בהקמת המדינה ובחזרת עם ישראל לארצו, אנו מרימים את הדגל גבוה מעל הבתים שיהיה לנו למצפן", מספר אסף ברוכי מעמותת עטרת כהנים.

דגל בבית רוטנברג
צילום: עטרת כהנים

במלאכת תליית הדגלים השתתפו עובדי עמותת עטרת כהנים, מתנדבים ונוער מהעיר העתיקה. המשימה ערכה מספר ימים בשל ריבוי הדגלים והמבנים בשכונות היהודיות במזרח ירושלים. משנה לשנה המשימה מצריכה יותר כח אדם, דבר שמציינים בעמותה לחיוב.

עוד הוסיף אסף "במהלך חול המועד פסח האחרון הגיעו לרובע המוסלמי גל מבקרים גדול במיוחד, ובחודש הקרוב עם האירועים הממלכתיים הרבים הצפויים לנו- ימי הזיכרון, העצמאות ויום ירושלים, אנחנו מאמינים שנכפיל את הכמות, ונמשיך לחזק את הריבונות היהודית בעיר העתיקה ובסביבותיה, על ידי נוכחות יהודית ועל ידי הדגלים הרבים שיתנוססו מעל כל הבתים בגאווה".

דגל בבית הנוף
צילום: עטרת כהנים