שגרירי או"ם בישראל: "חוויה פנטסטית"

עשרות שגרירי או"ם מבקרים בישראל ומשתתפים באירועי העצמאות. "הישראלים בנו דברים גדולים מדברים קטנים, חשוב לשמור על המורשת הזו''.

ערוץ 7 , ד' באייר תשע"ח

השגרירים לאחר ביקור בעיר דוד
השגרירים לאחר ביקור בעיר דוד
צילום: אבי דודי

עשרות שגרירי או"ם ביקרו השבוע בישראל במסגרת חגיגות השבעים למדינה, במשלחת מיוחדת שמוביל שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון.

למשלחת הצטרפו שגרירים מאירופה, אפריקה ואמריקה הלטינית ובהם שגרירי הונגריה, צ׳כיה, דרום סודן, אתיופיה, אוקראינה, גואטמלה, איי הפסיפיק ורבים נוספים.

השגרירים משתתפים היום (חמישי) באירועי יום העצמאות בבית הנשיא במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין וראש הממשלה, בנימין נתניהו.

במהלך ביקורם בישראל סיירו השגרירים ברחבי הארץ, נפגשו עם תושבים, בכירים ישראלים וקציני צה"ל. השגרירים ביקרו בים המלח ובמצדה, בגן הלאומי בעיר דוד ובכותל, הניחו זרי זיכרון ביד ושם, סיירו לאורך גבול רצועת עזה ובמנהרת טרור, נחשפו לפיתוחים טכנולוגיים ישראליים, ביקרו בשוק מחנה יהודה ובמוזיאון ישראל וכן ביקרו בתל אביב.

שגריר ישראל לאו"ם, דנון, אמר "אנו שמחים וגאים לארח בישראל ידידים רבים מרחבי העולם שהגיעו לחגוג עמנו שבעים שנות עצמאות ושגשוג ולחזק את היחסים בין מדינותנו בביקור ההיסטורי הזה".

דנון הוסיף כי "אין ספק כי לביקור הזה ישנה השפעה עצומה על השגרירים וכי הוא ממחיש באופן הטוב ביותר את הרוח המיוחדת של המדינה ושל עם ישראל, את תרומתה הרבה לעולם וכן את האתגרים המורכבים שישראל מתמודדת איתם''.

שגריר גואטמלה לאו"ם, ג'ורג' סקינר קלי, אמר במהלך הביקור "הרגשות החיוביים שגואטמלה חשה לירושלים הצטברו לאורך השנים לא רק הודות לתנ"ך אלא גם בזכות הערכים של מדינת ישראל כיום כמדינה שתורמת רבות לעולם גם בתחומים כמו מדע וטכנולוגיה. אני מאמין שהקשרים בין שתי המדינות יוסיפו להתחזק גם בעתיד".

שגריר איי שלמה לאו"ם, רוברט סיסילו, אמר במהלך הביקור במצדה "הביקור כאן גרם לי להעריך ולהבין מדוע העם היהודי מייחס חשיבות כה רבה לאחדות, לאומץ לשימור של מדינת ישראל''.

שגריר אוקראינה לאו"ם, ולדימיר ילצ'נקו אמר בעת הביקור בירושלים "זה מקום נהדר של זיכרון והיסטוריה, אני מאחל לירושלים להיות מקום של שלום לנצח''.

שגריר קמרון לאו"ם, מיקל טומו מונטה, אמר כי"הביקור הזה מעורר השראה, הישראלים בנו דברים גדולים מדברים קטנים, חשוב לשמור על המורשת הזו של אנשים שהגיעו מכלום להכל''.

שגריר אתיופיה לאו"ם, טקדה אלמו, אמר על הביקור בעיר דוד: "זו הייתה חוויה פנטסטית, הלקח המרכזי היום הוא העובדה שיש קשר ברור בין העיר העתיקה בירושלים לבין העם היהודי ואי אפשר להתעלם מכך''.