המונים ביום הפתוח של המכללה לשוטרים

במכללה נערך הפנינג לכל המשפחה והמוני המבקרים יכולים להכיר מקרוב את עבודת המשטרה ואת יכולותיה המבצעיות והטכנולוגיות.

רעות הדר , ד' באייר תשע"ח

משטרת ישראל
משטרת ישראל
צילום: דוברות המשטרה

למעלה מ-20 אלף ישראלים ביקרו היום (חמישי) במכלה הלאומית לשוטרים הסמוכה לבית שמש, שנפתחה עבור הציבור לרגל יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל.

במכללה נערך הפנינג לכל המשפחה והמוני המבקרים יכולים להכיר מקרוב את עבודת המשטרה ואת יכולותיה המבצעיות והטכנולוגיות, וליהנות מתצוגות מבצעיות של משטרת ישראל.

במהלך היום מתקיימים מופְעי יחידות הכלבנים והפרשים וכן הדגמות והפעלות של יחידות המשטרה השונות ומערכי המשטרה בהם חבלה, סיור, יס"מ, זיהוי פלילי, תנועה, יחידות מיוחדות ופעולות מורשת.

נוסף על כך ישנן מגוון אטרקציות ופעילויות מגוונות המותאמות לילדים, בהן "פסטיבל קופיקו" שמופיע בפני המבקרים ולוקח חלק במתחמי הסדנאות וההפעלה האינטראקטיביים לילדים. במהלך האירוע התקיים מטס של מסוקי המשטרה ומטוסי כיבוי של כבאות והצלה מעל שמי המכללה הלאומית לשוטרים.

מפכ״ל המשטרה, רנ"צ רוני אלשיך, שביקר במכללה ופגש את ההמונים שהגיעו, התייחס לניסיונות לבצע פיגועי טרור שסוכלו ביממה האחרונה. ״בכל רגע נתון יש מאמצים לחבל ולפגוע בביטחון", אמר אלשיך.

''רק אתמול נתפס על ידי רשות המעברים, המונחה על ידי חטיבת האבטחה של המשטרה, מטען גדול שהיה בדרכו להיות מוברח לתוככי מדינת ישראל", סיפר המפכ''ל. ''המטען טופל ע"י חבלני המשטרה ובכך סוכלה כוונת פיגוע משמעותית.

''במקביל לכך במעבר קלנדיה תושב עזה נצפה בנסיבות חשודות. כוח משטרה הגיע אליו והפתיע אותו ועל גופו נתפסה סכין. במקביל יש עוד אירועים נוספים שמסוכלים. זו בסוף המשימה של מערכת הביטחון".

לסיום הדגיש המפכ"ל, "אנחנו נהיה בכל מקום וניתן ביטחון לאזרחי ישראל לחגוג בכל מקום".