הזוכה בחידון הציונות: משפחת רוזנברג

בני המשפחה תושבי רחובות זכו בגמר חידון הציונות והמורשת שהתקיים בתיאטרון ירושלים בהשתתפות עשר משפחות.

ערוץ 7 , ד' באייר תשע"ח

המשפחה שזכתה בחידון
המשפחה שזכתה בחידון
צילום: רויטל טודרס

משפחת רוזנברג מרחובות זכתה הערב (חמישי) בגמר חידון הציונות והמורשת, לאחר שגברה על תשע משפחות נוספות שעלו לגמר.

כמדי שנה, במוצאי יום העצמאות, התקיימה תחרות הגמר של חידון הציונות והמורשת למשפחות ביוזמת ההסתדרות הציונות העולמית, המועצה הציונית בישראל ומשרד ירושלים ומורשת.

באירוע נטלו חלק השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת, זאב אלקין, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית אברהם דובדבני, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל, יו"ר המועצה הציונית בישראל יגאל ביבי ומנכ"ל המועצה הציונית בישראל שלומי אשכנזי.

מאות אנשים השתתפו באירוע שהתקיים בתיאטרון ירושלים. השאלות עסקו בסימן 70 שנה למדינת ישראל במלחמות ישראל השונות, השירים, המקומות והסיפורים שליוו את מדינת ישראל במשך שבעים שנות קיומה.

כאמור, בגמר הגדול זכתה משפחת רוזנברג מזכרון יעקב, עפרה (67), אריאל (42) עידו (42) ומיכאל (25). המשפחה זכתה בטיסה וסיור בעקבות הפעילות הציונית של הרצל באירופה.

השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת, זאב אלקין אמר באירוע כי "חידון הציונות והמורשת, הפרויקט המשותף של משרד ירושלים ומורשת וההסתדרות הציונית העולמית והמועצה הציונית בישראל, הפך למסורת יפה בשנים האחרונות".

"אין הוכחה יותר יפה לכך, שהציונות חיה, נושמת ובועטת, מאשר החידון היפה הזה המחבר ביחד דורות שונים במשפחה סביב שאלות על מורשת הציונות, חידון שאלפי משפחות ישראליות מכל הארץ לקחו בו חלק פעיל בשלבים השונים. חגיגת יום העצמאות זה לא רק שירה וריקודים וקיום מצוות המנגל, חגיגת יום העצמאות זה גם הזדמנות להעמיק בסיפור הנפלא של תולדות הציונות ותולדות המדינה", דברי השר אלקין.

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, הוסיף כי "השנה בציון 70 שנה לתקומת מדינת ישראל, מרגש לראות משפחות שלמות וביניהן את הדור הצעיר, המגלים בקיאות ורצון בחיזוק זהותו הציונית ומורשתה".

"אירוע זה המתקיים בערים רבות בארץ מעיד על הצורך של העם והנוער היהודי בהשתייכות למסורת וההיסטוריה המפוארת והערכית שלו. אנו מברכים את כל ראשי הערים והשותפים המסייעים לקיום האירוע החשוב זה ומאחלים לכלל ישראל עוד עשורים רבים של צמיחה והתפתחות בארצנו", סיכם חגואל.