תערוכה חדשה: 70 שנות כדורסל ישראלי

מהיום ועד סוף החודש תוצג בנמל תל אביב תערוכת "70 שנות כדורסל ישראלי".

קובי פינקלר , ה' באייר תשע"ח

70 שנות כדור סל
70 שנות כדור סל
צילום: איגוד הכדור סל

מהיום ועד סוף החודש תוצג בנמל תל אביב תערוכת "70 שנות כדורסל ישראלי".

בתערוכה, אותה אוצר שופט העבר מנשה הרמן, יוצגו מאות צילומים, חלקם נדירים ביותר, מימי הקמת המדינה ועד ימינו אנו.

לצד שמות גדולים כמו טל ברודי, רלף קליין ומיקי ברקוביץ', אפשר יהיה להיחשף גם לפנים פחות מוכרות וסיפורים מרתקים, כמו הפעם ההיא ששחקני הפועל תל אביב עלו למשחק עם מדים של הפועל חולון.

התערוכה מחולקת ל-12 חלקים: קיר לכל עשור של כדורסל, קיר שמוקדש לכדורסל הנשים, קיר לכדורסל בכיסאות גלגלים וקיר של נבחרות ישראל לאורך השנים. את התערוכה הקימו אייל דרור ושמר צוק מחברת עיצובים, יחד עם איגוד הכדורסל.

"התערוכה הזו היא המורשת של כולנו", מתגאה הרמן, שאוסף ומתעד את ההיסטוריה של הכדורסל הישראלי באיגוד הכדורסל "האוסף הגיע מכל העוסקים בכדורסל בישראל ונאסף מבתים של כוכבי העבר ושחקני נבחרות ישראל שאינם כבר איתנו, למשל אברהם שניאור ז"ל, תנחום (תני) כהן מינץ ז"ל, רלף קליין ז"ל, מאמן הנבחרת אברהם חמו, צבי לובצקי, עמירם שפירא (שהיה מנהל נבחרות ישראל במשך 22 שנה), יהושוע רוזין ז"ל", סיפר הרמן.

"אני בטוח שכל מי שיגיע לתערוכה ייזכר, יתרגש וגם יגלה הרבה פנים חדשות וסיפורים היסטוריים לא מוכרים של שחקניות ושחקנים בכל מרחב הקשת: כדורסל על כסאות גלגלים, נבחרות נערות, ילדים ונוער, נבחרת העתודה גברים ונשים וקבוצות שבהן זרעו את המורשת של הכדורסל בארץ ישראל. כולם מוזמנים ובמיוחד הצעירים וילדי בתי ספר, על מנת להכיר וללמוד את ההיסטוריה של הכדורסל הישראלי" מסכם שופט העבר מנשה הרמן.

הכניסה חופשית.