בנט דורש:
קבורת המהנדס - רק לאחר השבת החיילים

השר נפתלי בנט קרא למנוע את קבורתו של מהנדס חמאס פאדי אל-בטש ברצועת עזה עד שיושבו גופות החיילים הנעדרים, הדר גולדין ואורן שאול.

עוזי ברוך , ו' באייר תשע"ח

בנט ונתניהו
בנט ונתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט התייחס הערב (מוצאי שבת) לחיסולו של מהנדס חמאס במדינת מלזיה.

בנט אמר כי יש להתנות את הבאת גופתו של המהנדס פאדי אל-בטש שחוסל לקבורה בעזה בשחרור גופותיהם של החיילים השבויים הדר גולדין ואורון שאול בידי חמאס. בנט יעלה את הדרישה הזו מחר בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני.

בתוך כך משפחת גולדין פנתה הערב למתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, למתאם הפעולות בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, ולמזכירו הצבאי של ראש הממשלה נתניהו, תא״ל אליעזר טולדנו, בדרישה כי ממשלת ישראל לא תאפשר להשיב לקבורה בעזה את גופתו של פאדי אל בטאש אשר מצא את מותו הלילה במלזיה.

בפנייתה של משפחת גולדין צויין כי המשפחה מתנגדת נחרצות להחזרת גופתו של אל בטאש לקבורה בעזה כל עוד ארגון חמאס ממשיך להחזיק בחיילי צה״ל, סמ״ר אורון שאול וסגן הדר גולדין, ובאזרחים הישראליים.

עוד הוזכר על ידי משפחת גולדין, כי פתיחת סוכת האבלים בעזה, לאחר היוודע דבר מותו של אל בטאש, היא עדות ברורה לכך שחמאס מחכה להזדמנות לקיים לוויה תקשורתית שתהיה אירוע תודעתי שיש למנוע את קיומו כל עוד חמאס מחזיק בחיילי צה״ל ובאזרחים ישראליים בניגוד לדין ההומניטרי הבינלאומי.

ממשפחת גולדין נמסר, "הבהרנו לכל הנוגעים בדבר שעמדתנו בעניין זה ברורה ונחרצת ושאין להשיב את גופתו של אל בטאש לקבורה בעזה. אנו משוכנעים שישראל צריכה לפנות בעניין הזה גם למצרים ולא לאפשר את העברת הגופה של המחבל דרך מעבר רפיח".

הבוקר דיווחו כלי תקשורת על חיסול של מדען החמאס שפעל בשנים האחרונות בבירת מלזיה. על פי הדיווחים ד"ר פאדי אלבטש, בן ה-35 - מומחה לאנרגיה חלופית, ומהנדס חשמל, נורה בשעה 6 בבוקר (שעון מקומי) כשהיה בדרכו לתפילה.

מתנקשים רעולי פנים ירו בו בראשו, גרמו למותו ונמלטו מהמקום על אופנוע. בחמאס אישרו שאלבטש היה משויך לארגון וגינו את חיסולו. בעזה מאשימים היום את המוסד, מטילים את האחריות על החיסול על ישראל ודורשים מהשלטונות המלזיים לפתוח בחקירה.

משפחתו של אלבטש האשימה היום גם היא את ישראל במותו של המדען. "אנו מאשימים את המוסד כי הוא עומד מאחורי ההתנקשות של חוקר במדעי האנרגיה", אמרה המשפחה.

סגן ראש ממשלת מלזיה, אחמד זאהיד, אמר היום (שבת) כי החשודים בירי היו בעלי זהות אירופית והיו מקושרים לסוכנויות ביון בינלאמיות. בנוסף אמר סגן ראש הממשלה כי הקורבן "עשוי היה להוות איום עבור אויבי פלסטין".