19 מבוקשים נלכדו ביו"ש

19 מחבלים, 15 מהם מהחמאס, נלכדו על ידי כוחות צה"ל ושב"כ באזור רמאללה. הנחיות לפעילות קיבלו המחבלים מבכיר חמאס ברצועת עזה.

עוזי ברוך , ז' באייר תשע"ח

כוחות צה"ל במבצע  לכידת המבוקשים
כוחות צה"ל במבצע לכידת המבוקשים
צילום: דובר צה"ל

במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל, שב״כ, מג"ב ומשטרת ישראל באיו"ש 19 מבוקשים. הותר לפרסום כי 15 מהמבוקשים שנעצרו באזור העיר רמאללה ומרחב החטיבה המרחבית "בנימין" הם מאנשי ארגון החמאס.

מדובר צה"ל נמסר כי הפעילים נעצרו לאחר שהיו בקשר עם חאלד אלדין חאמד, פעיל חמאס מרצועת עזה, ובכירים נוספים, אשר תודרכו למלא משימות שונות בשם ארגון הטרור חמאס. בנוסף, קיבלו הפעילים מימון לטובת קידום פעילות ארגון הטרור באזור מגוריהם. במסגרת המבצע הוחרם רכב שווה ערך לאלפי שקלים המועברים לפעילים למטרות טרור.

כמו כן, במסגרת המבצע נסגר בית דפוס המהווה מקור להפצת חומרים המשמשים את החמאס להסתה לטרור.

בצה"ל אומרים כי "חשיפת הפעילות מלמדת פעם נוספת על ניסיונותיהם הבלתי פוסקים של ארגון הטרור חמאס מרצועת עזה להניע פעילות טרור בשטחי יהודה ושומרון, באמצעות העברת מימון, מתן משימות והפצת מסרים, ללא התחשבות בפגיעה בהשלכות על מרקם החיים של התושבים הפלסטינים באזור יהודה ושומרון".

עוד נמסר מדובר צה"ל כי "צה"ל ושב"כ ימשיכו לפעול בנחרצות כנגד כל פעילות טרור באזור יהודה ושומרון, ובתוך כך כנגד פעילי טרור אשר יהיו בקשר עם פעילי ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה". בצה"ל מדגישים שוב כי חמאס ברצועת עזה הוא אחראי לכל פעילות שבוצעה בהכוונתו.

הכוחות בלכידת מבוקשים
צילום: דובר צה"ל