5 סיבות להתקנת דק עץ במרפסת שלכם

בעבר הסתפקנו בעיקר בריצוף משעמם מקרמיקה אך כיום תחום הריצוף התפתח והתווספה אליו האפשרות של ריצוף עץ.

ערוץ 7 , ז' באייר תשע"ח

רצפה מעץ
רצפה מעץ
iStock

בעולם העיצוב ישנה הקטגוריה של ריצוף, אשר נחשב לחלק מהותי בעיצוב הבית. בעבר, הסתפקנו בעיקר בריצוף משעמם מקרמיקה אך כיום תחום הריצוף התפתח והתווספה אליו האפשרות של ריצוף עץ.

אחת הדרכים לשדרג משמעותית את מראה הגינה או המרפסת שלכם היא באמצעות התקנת דף עץ במרפסת / בגינה או בכל חלל חיצוני אחר. דקים מעץ משווקים ללקוחות במגוון צבעים, טקסטורות וסוגים. תוכלו לבחור מבין היצע רחב את הדק שמתאים למרפסת שלכם ולסטייל הבולט בביתכם.

תחזוקת דקים מעץ – פשוטה וחסכונית.

לאחר שמתקינים את הדק בחצר או במרפסת, אין הרבה בלאגן או צורך בניקיונות מאסיביים. למעשה, לאחר ההתקנה הראשונית של הדק כל אשר תצטרכו לעשות זה לדאוג לו אחת לכמה חודשים (בדרך כלל, פעם בחצי שנה). ישנם סוגי עץ שמצריכים יותר תחזוקה מאשר אחרים, אך למעשה מדובר בפעולה נדירה. גם מבחינת הניקיון, לא תצטרכו עוד לעשות ספונג'ה ולשפשף את הרצפות – ניתן פשוט להתיז מים על הדק ולהסיר את האבק מעליו.

התקנת דק עץ במרפסת – תוספת אסתטית מרשימה

מרפסות הן בדרך כלל האזור המוזנח יותר בבית מכיוון שלא תמיד יודעים איך ניתן לעצב אותן. ברגע שתוסיפו דק, מיד המרפסת תקבל מראה חדשני ומיוחד, תלוי בסוג העץ ובדגם. רצפת עץ מוסיפה לאווירה נעימה ולתחושת חמימות וביתיות. נעים להלך על גבי דק עץ, הוא אינו מחליק, יציב וגם במקרה של נפילה – הסיכוי לחבלה נמוך. למשל, דק איפאה לחצר יכול להוסיף משמעותית מכיוון שלעץ האיפאה מראה וצבע ייחודי שיכול להוסיף רבות מבחינה אסתטית.

רצפת דק יכולה לשאת משקל רב

במרבית הבתים, המרפסת או הגינה משמשת לעיתים גם כאזור אחסון. יש ששומרים במרפסת את המנגל, שולחן רחב לאירוח, ריהוט גינה, מחסן וכדומה. התקנת דק איכותי תאפשר לשאת את כל המשקל מבלי להסדק או להשבר. העץ הינו חומר גלם חזק ועמיד ומתאים מאוד למרפסות וגינות.

התקנת דק עץ במרפסת במחיר נוח לכל כיס

בשונה מאפשרויות ריצוף אחרות, הדקים לא נחשבים ליקרים במיוחד. כמובן שישנם סוגי עץ יקרים יותר וקיימים דקים שעלותם גבוהה אם מרבית הישראלים נוהגים לבחור בסוגי עצים איכותיים וזולים. למשל, בניית דק אורן בגינה איננה נחשבת להוצאה גדולה (יש להתחשב גם בשטח אליו הדק מיועד) ונחשבת לאפשרית למרבית הלקוחות.

דקים מעץ אינם שבירים, עשויים מעצים עמידים ואיתנים.

כאשר בוחרים דק למרפסת או לגינה רצוי לבחור בסוגי עץ עמידים שאינם ניזוקים בקלות ממזיקים או מתנאי מזג אוויר קיצוניים. יש לא מעט סוגי עץ שמיועדים לבניית דק ומבטיחים ללקוח שימוש בטוח למשך שנים ארוכות. העץ הינו חומר גלם איתן ולכן הוא יכול לשמש כרצפה עמידה וחזקה, שלא נסדקת או נפגמת בקלות.

התוכן מוגש ע"י קבוצת עצי חזון המספקת מגוון רחב של מוצרי עץ ועבודות פרזול בישראל.