משחק העונה: מכבי ת"א תארח את ירושלים

הצהובים זקוקים לניצחון, אבל היריבה היא הפועל ירושלים, שאף פעם לא עשתה חיים קלים למכבי ת"א. שתי הקבוצות בעונה בינונית. מי תנצח?

ניצן קידר , ז' באייר תשע"ח

ספאחיה מתדרך את שחקניו
ספאחיה מתדרך את שחקניו
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מכבי תל אביב תארח הערב (ראשון) את הפועל ירושלים במסגרת המחזור ה-26 בליגת ווינר סל למשחק משמעותי מאוד לשתי הקבוצות, שחוות עונה בינונית בליגה ובאירופה.

הצהובים יעלו לראשונה בתולדותיהם בתלבושת לבנה צהובה לציון יום ההולדת ה-70 למדינת ישראל.

אחרי שבשבועות האחרונים חסרה הקבוצה רכז טבעי, היום יעמדו לרשות המאמן נבן ספאחיה פייר ג'קסון וג'ון דיברתולומיאו.

דווקא בצד הגבוהים החליט ספאחיה, למרות שלירושלים יש נוכחות צבע, שלא לרשום את ארט פראחובסקי וג'ונה בולדן.

"אנחנו צריכים לשמור על הבית, זה הכי חשוב", קבע כרם משעור בסיום האימון המסכם. "האוהדים באים וצריך לתת להם בחזרה קצת. כל משחק חשוב עכשיו, לא רק ירושלים. היה לנו שבוע אימונים טוב מאוד. המשחק הזה חשוב מאוד, אנחנו צריכים לנצח ולהתאושש מהמשחק האחרון מול גלבוע/גליל. אני מקווה שננצח, יהיה קשה".

על היכולת הטובה שהציג לאחרונה אמר הפורוורד: "בכל פעם שאני עולה לפרקט אני נותן הכל. אני משחק הגנה ורוצה לתת הכל על המגרש, לתת קצת אנרגיה מהספסל זה חשוב".

על חזרת ג'קסון ודיברתולומיאו אמר משעור: "זה מאוד חשוב, עכשיו יהיו לנו שני רכזים. היה חסר לנו רכז, אבל גם ככה היינו צריכים לנצח".

פייר ג'קסון הוסיף, "היה לנו הרבה זמן כדי לחשוב מה השתבש בעבר. היו לנו שני משחקים קשים בשבועות האחרונים, זה זמן טוב להיות ביחד ולצאת להתאמן".

"כל אחד שיושב בחוץ הופך להיות המפתח וברור שגם אני התגעגעתי, לא כיף לשבת בצד. אנחנו צריכים לעשות מה שעשינו מולם בפעם הקודמת, ברור שהאוהדים עזרו לנו מאוד".

נבן ספאחיה המאמן סיכם, "לדעתי ניצלנו טוב את הזמן, היו לנו מספיק אימונים ומספיק מנוחה. בילינו יותר זמן ביחד. כבר אמרתי שבעיה מרכזית מבחינתנו הייתה היעדר המשכיות עם אותו סגל. עכשיו אנחנו מתאמנים באותה צורה עם החוק הרוסי ובואו נראה מה הצלחנו לעשות עם זה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il