פסקת התגברות
"בית המשפט העליון השתלט על הממשלה"

השר נפתלי בנט דוחף בכל הכוח לאישור פסקת ההתגברות בכנסת. ''מקווה שכחלון יסכים לקבל את ההצעה. רק ככה נוכל להוציא את המסתננים".

ערוץ 7 , ז' באייר תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: פלאש 90

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס הערב ראשון) להחלטתו להביא את פסקת ההתגברות לאישור ועדת השרים לחקיקה בראשות שרת המשפטים שקד כבר ביום ראשון הקרוב וטרם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת.

בריאיון לתכנית "שש עם עודד בן עמי" אמר בנט כי "בית המשפט העליון השתלט על הרשות המבצעת - הממשלה. בג"ץ לא יכול לשבור את כל הקווים ולתפוס לעצמו סמכות, אלא רק במקרי קיצון".

"בית המשפט פסל את חוק המסתננים פעמיים, מה שלא אפשר לנו לגרש אותם, פסל לנו אפשרות לגרש מחבלים או להרוס את בתיהם. בג"ץ פסל כמעט 20 חוקים בשנים האחרונות - זה מוגזם".

בנט גם הביע תקווה ששר האוצר כחלון יסכים לקבל את ההצעה ופירט מה היא כוללת. "אנחנו רוצים שביהמ"ש יוכל לפסול חוקים רק במקרים קיצוניים. הכנסת תוכל לחוקק מחדש בצורה משוריינת, ברוב מיוחד של 61 חברי כנסת. רק ככה נוכל להוציא את המסתננים מישראל".

בנט דחה את הטענה ולפיה במדינות דמוקרטיות אחרות בית המשפט רשאי לפסול חוקים, והזכיר כי במדינות אחרות פוליטיקאים ממנים את השופטים.

"בסוף האחריות למנוע פיגועים ולהוציא מסתננים היא עלינו. באים אלינו בטענות", אמר יו"ר הבית היהודי ותקף את בית המשפט העליון. "בג"ץ לא יכול לשבור את כל הקווים, לתפוס לעצמו סמכות כאילו הוא ממשלה. לפי ההצעה שלי - בג"ץ יוכל לפסול חוקים רק במקרי קצה".