משחק העונה הלך לירושלים

מכבי ת"א הובילה לאורך שלושה רבעים, אבל כמו כל משחקיה העונה, שמטה את המשחק ברבע הרביעי ונכנעה ברגע האחרון להפועל ירושלים, 82-81.

ניצן קידר , ז' באייר תשע"ח

רוברטס והאוול חוסמים את מייקל רול, הערב
רוברטס והאוול חוסמים את מייקל רול, הערב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

משחק העונה בליגת ווינר סל היה תמונת מראה לעונה הקשה שעוברת על מכבי תל אביב. הקבוצה הובילה לאורך שלושה רבעים והיה נראה שהמשחק הזה שייך לה.

אבל אז באו האדומים לרבע האחרון, מחקו פער של 13 נקודות ולקחו את הניצחון, כשהצהובים פשוט נותרו בלי תשובה.

ירושלים פתחה את המשחק עם יתרון, אבל הצהובים רצו וקבעו 9-13. ירושלים הישוותה, אבל דשון תומאס עם שני מהלכים טובים פתח יתרון עבור הצהובים. קטש נטל פסק זמן וירושלים הצליחה לצמצם את הפיגור, 21-25 לצהובים בתום הרבע הראשון.

ברבע השני הצהובים פתחו מבערים. קיין ורול פתחו פער של 6, לירושלים לא היה מענה והפער כבר הפך להיות דו ספרתי 33-43. מייקל רול עוד הספיק לתת שלשה, אבל אליאס-פור הירושלמי הצליח לשמור את ירושלים מתחת לפער הדו ספרתי, 37-46 למכבי תל אביב במחצית.

דיאנדרה קיין מול ירושלים. משחק טוב שלו
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

ירושלים הצליחה להתקרב שוב ברבע השלישי. טרנס קינזי ירה שלשה מדוייקת, בר טימור סייע לו והיתרון ירד לשלוש בלבד, 45-48.

הצהובים לא ויתרו ונתנו הכל על המגרש כשהם מותירים את ירושלים מאחור ומסיימים את הרבע השלישי ביתרון שיא 53-66.

ואז הגיעה הקריסה שמאפיינת כל כך את הצהובים. ירושלים התחילה לצלוף, כשלוקאס ופרפרוגלו מצמקים והופכים את התוצאה ולמכבי תל אביב אין תשובה אמיתית.

הצהובים הצליחו להשוות עם סלים של תומאס וטיוס, אבל שתי הזדמנויות נוספות לעלות ליתרון לא נוצלו על ידם.

36 שניות לסיום, הצליח דיאנדרה קיין למצוא את אלכס טיוס שהטביע את הכדור והעלה את הצהובים ליתרון 79-81.

מהצד השני, הגיע פרפרוגלו וירה שלשה מדוייקת שקבעה 82-81 לאדומים. מייקל רול ניסה עוד זריקה לשלוש שלא נכנסה לסל ונתנה האות לחגיגות באדום.

למכבי תל אביב קלעו: טיוס 18 (9 ריבאונדים), דיברתולומיאו 13, תומאס 12, רול 11 (6 ריבאונדים, 6 אסיסטים), קיין 9, כהן 8, קול 8, שגב 2.

להפועל ירושלים: דייסון 24 (7 ריבאונדים), לוקאס 12, פרפרוגלו 9, קינזי 8, האוול 8 (13 ריבאונדים), רוברטס 8 (8 ריבאונדים), אליאס-פור 6, טימור 5, הלפרין 2.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il