התפרעויות הבדואים:
לא רק המשטרה אשמה

ראש מועצת עומר פיני בדש קורא לכנסת להחמיר את הענישה נגד היורים, "לא פחות מחמש שנות מאסר".

בני טוקר , ח' באייר תשע"ח

פיני בדש
פיני בדש
צילום: Hadas Parush/Flash 90

ראש המועצה המקומית עומר, פיני בדש, קורא לכנסת להחמיר בחקיקה נגד היורים בנגב, בעקבות פרסום הסרטונים שבהם נראים בדואים מתפרעים בכבישי הדרום ומבצעים ירי תוך כדי נסיעה.

"אי אפשר להאשים רק את המשטרה", אומר בדש בשיחה עם ערוץ 7, ''יש את ממשלת ישראל ובתי המשפט שהענישה שלהם מגוחכת. מה שראיתם אתמול בסרטון זה קורה המון פשוט אתמול הסרטונים קצת זעזעו את האנשים.

''מה שהכי חמור שרואים בסרטונים האלה זה שהם עושים את זה בראש חוצות, בצמתים ובכבישים ראשיים בלי פחד. פשוט לא סופרים אף אחד צריכים להבין כולם שהתופעה היא קשה".

לדבריו המרחק בין האירועים לאסון הוא קטן, "בימי שישי היריות כאן מסביבנו זה כמו בתרגילים גדודיים, כדורים שורקים, לפני שבועיים כדור חדר כאן לסלון לאחד הבתים וזה קורה הרבה. וזה לא גזירה משמיים ואם רוצים ואם מחליטים אפשר לעצור את התופעה גם בעצירה של כל האנשים האלה ע"י המשטרה ושב"כ וגם בחקיקה של בתי המשפט, שלא יהיה שיקול דעת מבחינת הענישה בפחות מכמה שנים בכלא ואם כל התהליכים האלה יקרו המצב ישתפר".

בדש תמה על אוזלת ידה של המשטרה, "אתה נוסע בתל שבע, כבישים חסומים על ידי אנשים ואתה מודיע למשטרה על כבישים חסומים ובמשטרה אומרים לך שהם מנסים בהידברות לפתור את הבעיה. בתל אביב לא היית מקבל כזאת תשובה. צריכה להיות כאן נחישות, חוק הוא חוק והוא לא יכול להיות סלקטיבי.

"אמרתי למפקד המשטרה 'אתה רואה מספרי מכוניות בסרטונים, מה הבעיה? קחו את המספרים, תגיעו לאנשים ותעצרו אותם'. מספר לי תושב בתל שבע שהוא רואה מאזדה 3 שמוציאים מתוכה ארבעה רובי אם-16, הוא מתקשר למשטרה ואומרים לו 'בוא תגיש תלונה'.

"צריכים להיות חוקים כאלה שאם בן אדם נתפס יורה בחתונה או יורה באמצע כבישים מינימום חמש שנות מאסר. הוא יבין שאם ישפט זה מה שהוא יקבל".