כך ייראה מרתון הרכיבה הגדול בעולם

מרתון אופני הכביש היוקרתי והגדול בעולם לכל סוגי הרוכבים יגיע לבירת ישראל. לראשונה נחשפה מנהרת אופניים שבנתה עיריית ירושלים.

אלירן אהרון , ח' באייר תשע"ח

מתכוננים לגראן פונדו היוקרתי בירושלים
מתכוננים לגראן פונדו היוקרתי בירושלים
צילום: אלירן אהרון

גראן פונדו היוקרתי מניו יורק מגיע לירושלים

מרתון אופני הכביש הבינלאומי "גראן פונדו ניו יורק" מגיע לראשונה לישראל ויציע לרוכבי האופניים רכיבה מאתגרת בנופיה ובמסלוליה של העיר ירושלים.

הגראן פונדו מתקיים ביוזמת משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים והיזמים שון גד - יניב כהן ואילן זרביב, ובהפקת חברת "כפיים".

מדובר במרתון רכיבה בינלאומי הגדול והיוקרתי בעולם, המיועד לרוכבים מקצוענים וחובבנים כאחד ומציע אתגר רכיבה תחרותי בשני מקצים שונים בהתאם לכישורי הרכיבה. כ-2,000 משתתפים צפויים לקחת חלק באירוע ביניהם גם כ-400 רוכבים מחו"ל.

מארגני הגראנד פונדו ניו יורק, בחרו בירושלים, כעיר אידיאלית לקיום התחרות המקצועית. במירוץ יהיו שני מסלולים: האחד באורך 70 ק"מ הכולל 1,200 מטרים של טיפוס מצטבר, וגראן פונדו - באורך 130 ק"מ הכולל כולל 2,500 מטרים של טיפוס מצטבר.

שני מסלולי המרוץ יוזנקו ברחבת קריית הספורט של ירושלים, בין אצטדיון טדי והארנה ומשם ימשיכו הרוכבים לכיוון חומות העיר העתיקה.

הרוכבים ייהנו מרכיבה לאורך אתרים היסטוריים מרכזיים כגון: העיר העתיקה, מגדל דוד, שער יפו, הר הצופים, האוניברסיטה העברית, תצפית על הרי יהודה, הכנסת ועין כרם.

השר לירושלים ומורשת, ח"כ זאב אלקין, אומר כי "אירועי הגראן פונדו וסובב ירושלים בתמיכת משרד ירושלים ומורשת הם נדבך נוסף בהפיכתה של העיר ירושלים ליעד תיירותי בינלאומי גם בפן הספורטיבי. אתריה המרהיבים של העיר, בהם עוברים המסלולים עתיקים וחדשים כאחד שובים את העין ואת הלב וכל שנותר הוא להזמין את הקהל הישראלי והבין לאומי כאחד לקחת חלק בחוויה ייחודית זו. נמשיך להצעיד את ירושלים קדימה כבירה מובילה בכל התחומים".

ראש העיר ניר ברקת הוסיף, "העיר ירושלים כבר מזמן נמצאת על המפה הבינלאומית בכל הקשור לאירועי תיירות, גם בתחומי הספורט אנו מציעים אפשרויות חוויתיות ומקצועיות כאחד, כמו בערי בירה מובילות בעולם. אירועי הגראן פונדו ניו יורק ו'סובב ירושלים' יחשפו את קהל הרוכבים ליופייה של העיר ירושלים ולמסלולי האופניים במרחבים הפתוחים והירוקים שבה".טוען....