הדרום הפרוע: המשטרה תתגבר כוחות

בעקבות הסרטונים שתיעדו בדואים מתפרעים בכבישי הנגב, יתוגברו סיורי המשטרה במרכזי ערים ובצירים המרכזיים.

רעות הדר , ח' באייר תשע"ח

משטרת התנועה
משטרת התנועה
צילום: דוברות המשטרה

מפקד המחוז הדרומי של המשטרה, ניצב מוטי כהן, החליט לתגבר באופן מאסיבי את סיורי המשטרה בדרום הארץ וכן להגביר את האכיפה בכבישים שבהם תועדו בדואים מתפרעים ויורים באוויר מתוך מכוניות.

על פי הדיווח בחדשות 2, ניצב כהן החליט כי החל ממחר, בחלק מהחתונות בפזורה הבדואית יהיו נוכחים שוטרים.

כמו כן יש כוונה להפעיל אמצעים טכנולוגיים בכבישים שיתנו תמונת אמת ויאפשרו למשטרה לפעול מיד.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן החליט להביא ביום ראשון הקרוב להצבעה בממשלה את החוק שיזם ביחד עם שרת המשפטים איילת שקד, המחמיר באופן דרמטי את הענישה על ירי בלתי חוקי.

ההצעה שמוגשת בשל התפרעויות הבדואים בכבישי הנגב קובעת כי העונש על מי שיבצע ירי בסביבת מגורים, בכבישים או בכל סיטואציה מסכנת חיים אחרת יעמוד על חמש שנות מאסר.

מחר (שלישי) בבוקר ייכנס השר דיון דחוף במחוז דרום של המשטרה, בו ישתתפו גם מפקד מחוז דרום, מפקד מג"ב דרום וכל הגורמים הרלוונטיים. בדיון יוצגו לשר תכניות המשטרה למאבק הירי הבלתי חוקי ולהגברת האכיפה בכבישי הדרום. כמו כן, ישמע השר על המצב בשטח מפי ראשי הרשויות בדרום.

השר ארדן אמר כי "הלחימה באלימות ובהשתוללות בכבישי הדרום חייבת לעלות מדרגה. המשטרה תוגברה במאות רבות של שוטרים בכדי לחזק את האכיפה בכבישים ובאזורים רווי אלימות. אני מצפה מהמשטרה להגברה משמעותית של הנוכחות בכבישי הדרום ולחיזוק ההרתעה והאכיפה".

"ללא עונשי מאסר של שנים ארוכות בכלא שיוטלו על ידי בתי המשפט לא נוכל לייצר את ההרתעה הנדרשת, ובכך חשיבותו של החוק שיעלה להצבעה בממשלה", סיכם השר ארדן.