פסקת ההתגברות
בנט הציב אולטימטום לנתניהו

בסיעת הבית היהודי מאיימים להפסיק להצביע עם הקואליציה באם פסקת ההתגברות לא תובא לאישור ועדת השרים לחקיקה בעשרת הימים הקרובים

חזקי ברוך , ט' באייר תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
Photo by Marc Israel Sellem/POOL

בסיעת הבית היהודי נחושים להעביר את פסקת ההתגברות ומאיימים להחרים את ההצבעות של הקואליציה במליאת הכנסת באם פסקת ההתגברות לא תאושר בוועדת השרים בעשרת הימים הקרובים.

בהודעת המפלגה נאמר כי עד החל מיום ראשון ה-6 במאי יפסיקו חברי המפלגה להצביע עם הקואליציה באם חוק ההתגברות לא יאושר בוועדת השרים.

״נזכיר שהליכוד מחויב על פי ההסכם הקואליציוני לתמוך בפיסקת ההתגברות ברוב של 61. הסכמים יש לכבד״, נכתב בהודעת הבית היהודי.

אמש הסכימה שרת המשפטים איילת שקד לבקשת ראש הממשלה ודחתה את ההצבעה על פסקת ההתגברות שתוכננה בוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון הקרוב, בשל העובדה שנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות התנתה פגישה עם נתניהו בנושא בדחיית הדיון בוועדה.

״נענינו אמש לבקשת ראש הממשלה לדחות בשבוע את ההצבעה על פיסקת ההתגברות, על מנת להעמיק בנושא וללבן אותו״, נכתב בהודעת הבית היהודי. ״עם זאת, סיעת הבית היהודי נחושה להעביר את פיסקת ההתגברות, המהלך החוקתי החשוב מזה 25 שנה.

״זהו הבסיס למשילות, להוצאת המסתננים הבלתי חוקיים ולמאבק אפקטיבי בטרור. אסור להחמיץ הזדמנות היסטורית להשבת האיזון בין הממשלה לבין בג״צ שחרג מסמכותו״, הדגישו בסיעה.