עידן המחשוב והטכנולוגיה: עולם חדשני

עידן המחשבים פתח בפנינו צוהר לעולם חדש, מרתק ומסעיר, עולם חסר תקדים בהיקפו ובהשלכות שהוא גרם להן בכל רחבי העולם כולו.

, ט' באייר תשע"ח

קידום
קידום
צילום:pixabay

עד לפני כמה עשורים איש לא יכול היה לשער, עד כמה עולם הטכנולוגיה והמחשוב יקבל תנופה ויהפוך להיות תשתית וכלי עבודה מרכזי ואינטגרלי בחיי היומיום בידי מיליוני בני אדם בארץ ובעולם כולו. ובכן, בעקבות חדירתו של עולם חדשני זה לכל דרג, לכל תחום דעת וכמעט לכל גווני האוכלוסייה בכל רחבי העולם- החלה להיות ניכרת מהפכה שקטה שמחלחלת אט אט ומשנה סדרי עולם באופן חסר תקדים.

אז מהי המהפכה שחלה בעולם התקשורת? אם כן, המהפכה שהחלה להתבסס- הלכה ופשטה בכל תחומי החיים ואפילו במקצועות שלכאורה היה להם בסיס איתן, קבוע ויציב של התנהלות. בין היתר אחד התחומים המרכזיים והבולטים ביותר שבהם מהפכה זו שינתה את פני המקצוע באופן כל כך מרעיש הוא תחום השיווק והפרסום. תחום זה שהיווה נתח משמעותי במדיה המרכזית שהחלה לשלוט- הטלוויזיה המסחרית והרדיו המתוקשר. כך כולנו מכירים את המשפט שנחרט לנצח במוחם של דורות שלמים- "הפרסום ברדיו עובד"- ועל פיו כולנו האמנו במשך שנים על גבי שנים, כי אכן הפרסום המיטבי והיעיל ביותר הוא הפרסומות המשודרות בתחנות השונות ברדיו. ובנוסף, בעולם המסעיר של הטלוויזיה כולנו הבנו את כוחה המסחרי בשל עניין המדרג- תחום הרייטינג. והלוא כל אזרח ואזרחית במדינה שמעו על חשיבותו של הרייטינג ויותר מכך את משמעותן של הפרסומות המסחריות שמשודרות באמצעות הטלוויזיה ובפרט את חשיבותן בכלכלית והשיווקית.

אז איך מפרסמים בעידן האינטרנט- הממוחשב? השינוי המהותי ביותר בעולם השיווק והתחום הרחב של קידום אתרים הוא שכיום כידוע מרבית בני האדם נעזרים במנועי החיפוש של האינטרנט- על מנת לחפש את צורכיהם. כאשר הם מקישים על ידי מילות מפתח ומנסים לאתר את החברה או בית העסק התואמים ביותר לפי הדרישה והעניין. על כן, התחרות הנוקשה והמשמעותית של עולם הפרסום מצויה כעת בידיהם של מקדמי האתרים.

מה תפקידם של מקדמי האתרים? בעיקרון כגולשים כולנו יודעים שבעת חיפוש במנועי חיפוש- אנו לרוב נתקלים בתוצאות רבות ומגוונות. בלתי סביר בעליל לעקוב אחר כל תוצאות החיפוש ועל כן רובנו בוחרים רק באלו המצויות בעמוד הראשון ולכל היותר השני בעמודי החיפוש. מי אחראי להעלות את האתר המבוקש במעלה תוצאות החיפוש? התשובה היא- איש קידום האתרים.