בית מדרש ייבנה לזכר חלל "צוק איתן"

במושב ניר עציון ייבנה בית מדרש לעילוי נשמת עודד בן סירא שנהרג בעזה. השר נפתלי בנט: עודד נפל למען הצלת חיים, כדי שתהיה לנו מדינה

חזקי ברוך , ט' באייר תשע"ח

בנט בניר עציון
בנט בניר עציון
צילום: המשפחה
בית מדרש חדש יוקם במושב ניר עציון לעילוי נשמת החייל עודד בן סירא הי"ד שנהרג במהלך מבצע 'צוק איתן' ברצועת עזה.

עודד הי"ד היה נכד לניצולי כפר עציון ולאחר מכן היו ממקימי המושב השיתופי ניר עציון. עודד היה אמור להשתחרר מהצבא לפני הכניסה לעזה אך התנדב לשוב ולהילחם עם חבריו.

לאחר מחשבה החליטה משפחתו להנציח עת עודד באמצעות הקמת בית מדרש לזכרו במושב שבו גדל והתחנך, מתוך תקווה לבנות בית של קירוב לבבות שאליו יגיעו רבים ללמוד וללמד.

הקמת בית המדרש מתאפשרת אודות לטוב ליבם של אזרחים טובים שרצו לעזור להנצחתו של החייל, ובימים אלו ממשיכה המשפחה לגייס את שארית הסכום הנצרך.

בטקס הנחת אבן הפינה לבית המדרש השתתפו שר החינוך נפתלי בנט, רב ניר עציון הרב רונן לוביץ',רמ''ט זרוע היבשה תא"ל אורי גורדין ומח''ט עציון אל"מ שרון אסמן.

מירי בן סירא, אמו של עודד, דיברה בטקס על הקשר בין הנצחת עודד באמצעות הקמת בית המדרש לבין ימי ספירת העומר ותיקון המידות. האם ציטטה מתוך יומנו של עודד: "אני חושב שדבר ראשון חסר לי ההתמדה... גם בהחלטות שאני מקבל בשגרת החיים וגם בעבודה על המידות שלקחתי על עצמי השנה.

''אני לא אומר שלא השתפרתי, אבל עוד קצת... מה שכן אני חייב לחזור לעבוד על המידות שלי כבן אדם כי (אני - ח.ע.) מרפה קצת בזמן האחרון וזה עושה לי רע... להיות אמיתי, ללמוד, להיות ישר וטוב", כתב עודד ביומנו.

שר החינוך בנט אמר באירוע כי ״עודד לא נפל לשווא, הוא נפל למען הצלת חיים. הוא נפל כדי שתמשיך להיות לנו פה מדינה. הרתעה מורכבת מיכולתם של צה"ל ושל המדינה, אך לא פחות מהמוכנות של טובי בנינו, אם יש צורך חלילה לצאת ולהגן על המדינה. עודד גילה גבורה צבאית אך אני משוכנע שהגבורה שלו בקרב נולדה מתוך רבבות של נקודות גבורה בחייו. להנציח את עודד זה לא רק להנציח את גבורת מותו, אלא דווקא את מהות חייו".

בנט הוסיף כי ״המדינה שלנו במצב מצוין. הביטחון, הכלכלה, הכבישים, התשתיות, החינוך – הכל במגמה חיובית. נקודת התורפה שלנו היא באחדות. זה לא אומר שאין ויכוחים. ויכוחים זה טוב, אבל מתוך אהבה".