בנט: קודם להעביר פסקת התגברות

יו"ר הבית היהודי מברך על הודעת נתניהו שבכוונתו לפתוח מחדש את מתקן "חולות", אך מבהיר כי תנאי לכך הוא אישור פסקת ההתגברות.

עוזי ברוך , ט' באייר תשע"ח

נפתלי בנט
נפתלי בנט
צילום: קובי ריכטר/TPS

יו"ר הבית היהודי הגיב הערב (שלישי) להודעת ראש הממשלה לפיה בכוונתו לפתוח מחדש את מתקני המעצר למסתננים ולחוקק את פסקת ההתגברות.

"מברך על הודעת ראש הממשלה לפתוח מחדש את המתקן הפתוח בחולות", צייץ בנט אך הוסיף, "יודגש: על מנת להעביר לשם בפועל מסתננים בלתי חוקיים צריך: 1. להעביר פסקת התגברות, ורק אז: 2. לחוקק מחדש את החוק למניעת הסתננות ברוב הנדרש בפסקת ההתגברות".

"לכן אני חוזר ואומר: ביום א', ה-6 במאי, אנחנו נעלה להצבעה את פסקת ההתגברות", הדגיש בנט.

ראש הממשלה נתניהו ושר הפנים דרעי שוחחו מוקדם יותר הערב בעקבות סירובן של המדינות השלישיות לקבל את המסתננים בתנאים שישראל דרשה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו ודרעי סיכמו להיערך מיד לפתיחה מחדש של מתקני המעצר למסתננים, לקדם את פסקת ההתגברות כדי לאפשר את הפעלתם, ולקדם אמצעים נוספים לפתרון הבעיה.

פרקליטות המדינה הגישה אחר הצהריים לבג"ץ הודעת עדכון בנוגע לעתירות נגד גירוש מסתננים, לפיה אין לעת עתה מתווה המאפשר הרחקת מסתננים בכפייה.

"בשלב זה לא עומדת על הפרק אפשרות לבצע הרחקה למדינה שלישית שלא מרצון", נאמר בהודעה, ובה צוין גם כי מאז יום רביעי שעבר "הופסקו השימועים בהתאם לנוהל ההרחקה, ובהתאם גם לא יינתנו לעת הזו החלטות נוספות בדבר הרחקה למדינה שלישית".

בנוסף לכך, גם "החלטות ההרחקה" (צווי גירוש) שכבר ניתנו, מבוטלים בעקבות המצב שנוצר, וזאת לפי חוות דעת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט ציבורי-מנהלי) דינה זילבר, על דעת היועץ המשפטי לממשלה.