תעשיית המזון הכשר בסין תיפגע?

לדברי מומחי כשרות, הטלות המכסים ההדדיות של ארה"ב וסין עלולות להאט את קצב תעשיית המזון הכשר הנשענת ברובה על יצוא לארה"ב

מיכל לוי , י' באייר תשע"ח

מטבח בסין
מטבח בסין
צילום: אייסטוק

מומחי כשרות מזון בסין העלו את החשש לפיו הטלות המכסים ההדדיות של טראמפ על סין ובייג'ינג על התוצרת החקלאית בארה"ב עלולה להאט את קצב תעשיית המזון הכשר הנשענת ברובה על יצוא לארה"ב.

מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין המתנהלת בין הצדדים יוצרת חריש עמוק בכלכלת המדינות.

לדברי מומחי מערכת הכשרות SKS מהדרין בראשות האדמו"ר משאץ-אשדוד הרב דוד מוסקוביץ, החשש מפני מיסוי אמריקאי נוסף על מוצרי מזון, מעצים את האפשרות כי תעשיית המזון הכשר בסין המיוצאת לארה"ב תיפגע.

תחילה נשיא ארה"ב דונלד טראמפ החליט להטיל מכסים של 60 מיליארד דולר על מוצרים עשויים אלומיניום ופלדה המיובאים מסין. מנגד, משרד המסחר בבייג'ינג הודיע על הטלת מכסים משלו בשיעור של 25% על 106 סחורות ומוצרים מארה"ב, ובהם פולי סויה, כימיקלים, כלי רכב ומטוסים.

ברחבי סין קיימים מפעלי מזון רבים המושגחים על ידי מערכת הכשרות SKS מהדרין ומיוצאים למדינות רבות בארה"ב. הטלת מיסוי על תעשיית המזון הסינית עלולה להוביל לצמצום מפעלי המזון הכשרים.

"לפי שעה לא שמענו על סבב נוסף של הטלת מיסוי על ידי שני הצדדים, אבל העובדה שקרבות הסחר בין ארה"ב לסין עדיין בשיאם מעצימה את החשש מפני פגיעה אפשרית בענף המזון הסיני", אומרים במערכת הכשרות SKS מהדרין. "יש לקוות שתעשיית המזון הכשר לא תיפגע", אמרו.