האם שהטביעה את תינוקה מואשמת ברצח

על פי כתב האישום הניחה האם לבן התינוק לטבוע בג'קוזי ומנעה במשך כל אותו הזמן את הכניסה לחדר מאמה ומבנה השני.

ערוץ 7 , י"א באייר תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

כתב אישום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד תושבת ירושלים בגין רצח בנה התינוק ע"י הטבעתו באמבט ג'קוזי בעת ששהו לצורך חופשה במלון באשדוד בתחילת חודש אפריל.

על פי כתב האישום, האישה שהתה במלון "מיעמי" באשדוד עם בעלה ושני ילדיה, ילד כבן 7 ותינוק בן כחודש ושבוע. יחד עם בני הזוג הגיעו בני משפחה נוספים ובהם אימה של האשה

ביום האירוע, לאחר השעה 12:00, מילאה האשה מים באמבט הג'קוזי בחדר, ובסמוך לאחר מכן, פשטה את בגדיה ואת בגדי התינוק ונכנסה יחד עמו אל תוך הג'קוזי, כשהיא מחזיקה אותו בידיה. באותה העת ישן בעלה במיטה שבחדר.

בשלב כלשהו, שחררה האשה מאחיזתה את התינוק המנוח במי הג'קוזי, כשראשו מתחת למים, והוסיפה לשבת בג'קוזי, בשעה שהתינוק טבע במים.

בסמוך לאחר מכן, יצאה האשה מהג'קוזי, כשהיא מותירה את התינוק לבדו במים. לאחר מספר דקות, חזרה האשה ונכנסה לג'קוזי, כשכל העת גופו של התינוק צף במים.

במהלך המעשים המתוארים, במספר הזדמנויות, נקשו בדלת החדר אימה של האשה ובנה השני, אך האשה לא פתחה את דלת החדר, ופעם אחר פעם קראה לעברם "לא עכשיו" או מילים בדומה לכך, על מנת שלא יפריעו לה במעשיה.

בסמוך לאחר מכן, קראה האשה לבעלה, אשר התעורר משנתו, קם מהמיטה וניגש לעבר הג'קוזי, כשבאותה עת, התינוק צף במים שבג'קוזי כשפניו כלפי מטה.

אימה של האשה שנכנסה באותה עת לחדר, הבחינה במתרחש ושלפה באופן מיידי את התינוק מהמים, כשהוא איננו נושם. אימה ובעלה של האשה ניסו לבצע החייאה בתינוק והזעיקו במקביל את כוחות ההצלה אל המקום.

עם הגעת כוחות ההצלה לחדר במלון, התינוק ללא דופק וללא נשימה, וכוחות ההצלה ביצעו בו ניסיונות החייאה נוספים, אשר לאחריהם הוא הובהל אל בית החולים "אסותא" שבאשדוד, שם נקבע מותו, כתוצאה מטביעתו במי הג'קוזי, אשר גרמה לפגיעות בריאות.

במקביל לכתב האישום ביקשה הפרקליטות להורות על מעצרה של האשה עד תום ההליכים נגדה.