דני דנון במועצת הביטחון: לא נתנצל

שגריר ישראל באו''ם חשף בפני מועצת הביטחון בסיס קליטה וגיוס איראני שהוקמו בסוריה. "לא נתנצל על הגנה על מדינתנו".

עוזי ברוך , י"א באייר תשע"ח

תצלום האוויר שהציג דנון
תצלום האוויר שהציג דנון
צילום: דוברות

מועצת הביטחון של האו״ם התכנסה היום (ה') לדיון פתוח בנושא המזרח התיכון.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, חשף בפני חברות המועצה תצלום אווירי של בסיס איראני בסוריה המשמש כבסיס קליטה וגיוס ללוחמים המוצבים במרחב.

"כשמונים אלף קיצוניים מרחבי המזה"ת פועלים בשליחות איראן בסוריה. בתמונה הזו רואים בסיס קליטה וגיוס איראני בסוריה, רק חמישה מיילים מדמשק, בו הלוחמים האלו מתאמנים וממנו הם נשלחים למשימותיהם ברחבי סוריה והמרחב. זהו תהליך סדור ומאורגן. אנחנו מציגים את המידע הזה כדי שהעולם יבין את עומק המעורבות האיראנית בסוריה", אמר דנון.

לדבריו בעוד כשבועיים וחצי תודיע ארה"ב על החלטתה הגורלית בנוגע להסכם הגרעין. ''כל החותמות על ההסכם מוכרחות לקבל החלטה- האם הן תומכות במאמצים האמריקניים? או שהן בוחרות לתת יד לניסיונותיו של המשטר האיראני התומך בטרור להשתלט על המזה"ת?''.

דנון הדגיש כי "לישראל יש מדיניות ברורה מאז ימי ממשלת בגין- לא נאפשר לאף משטר המבקש להשמיד אותנו להתחמש בנשק גרעיני. נקודה''.

דנון התייחס להפגנות האלימות בגבול עזה ואמר "מנהיגי החמאס משתמשים בנשים וילדים כמגנים אנושיים בעוד שהם מתחבאים מאחוריהם בתקווה שהם יפגעו ואף ימותו. זוהי תמצית הרוע. עבור ההנהגה הפלסטינית כל מוות הוא הזדמנות לתמרן את דעת הקהל.

'' לישראל יש אחריות להגן על ריבונותה ואנחנו פועלים ככל הניתן כדי לצמצם את מספר הנפגעים אך אני רוצה להבהיר, לא נתנצל על הגנה על מדינתנו. חמאס נושא באחריות המלאה לכל פצוע או הרוג פלסטיני בהפגנות", אמר השגריר.