השגריר פרידמן ביקר בנצרת

שגריר ארה"ב פרידמן ביקר בנצרת במטרה לקדם את פיתוח הכלכלה במגזר הערבי. "שיפור ההזדמנויות למיעוט הערבי יביא תועלת לכלכלת ישראל".

ניצן קידר , י"א באייר תשע"ח

השגריר דיוויד פרידמן
השגריר דיוויד פרידמן
צילום: Yuri Gripas, רויטרס

שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ביקר אתמול (שלישי) בעיר נצרת וסייר במספר מקומות שמתמקדים ביצירת הזדמנויות עסקיות וכלכליות לקהילה הערבית בישראל, ביניהם מרכז חממות עסקיות "מעוף נצרת" ופארק התעשייה בעיר.

פרידמן נועד עם קבוצה של יזמים ערבים, נציגי הקהילות בעיר וקבוצת נערים ערבים שהשתתפו במשלחת וביקרו בארצות הברית כדי לדון בעסקים, בחינוך, בשוויון הזדמנויות בתעסוקה ובדרכים לשיפור היחסים בין יהודים וערבים בישראל.

"זה היה ביקור משמעותי אצל הקהילה הערבית בישראל, ואני קיבלתי השראה והתעודדתי על ידי המאמצים שנעשו בתחומי ההיי-טק והזדמנויות לתעסוקה כאן בנצרת, כולל ההחלטה האחרונה של ממשלת ישראל לבנות שני פארקי היי-טק חדשים בערים הערביות", אמר פרידמן בתום הביקור.

הוא הוסיף כי "שגרירות ארה"ב גאה להיות שותפה בקידום נושאים חשובים אלה. אנחנו מאמינים ששיפור ההזדמנויות הכלכליות והחינוכיות של המיעוט הערבי בישראל מסייע לקדם את השתלבותם בחברה הישראלית הרחבה, מחזק את היחסים בין יהודים לערבים, ומביא תועלת לעתיד הכלכלי של ישראל".