"יש להורות על סגירת אצטדיון דוחא"

בתגובה לדברים שפורסמו בערוץ 7 שלח עו"ד איתמר בן גביר מכתב להתאחדות לכדורגל בו הוא דורש להגיב בחומרה על חילול דקת הדומיה

נרי וייס , י"ד באייר תשע"ח

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר
צילום: אלירן אהרון

"לסגור את אצטדיון דוחא שבסכנין", כך דורש עו"ד איתמר בן גביר בתגובה לחילול דקת הדומיה אמש, במשחק שהתקיים באצטדיון שבעיר הערבית במסגרת המחזור ה-31 בליגת העל שבכדורגל.

כזכור, אמש חשפנו כאן בערוץ 7 את שריקות הבוז שנשרקו במהלך טקס דקת הדומיה לזכרם של הנספים באסון השיטפון בנחל צפית ביום חמישי האחרון.

אוהדי סכנין, שחזרו לאחרונה לארח את משחקיהם הביתיים באצטדיון דוחא שבעיר, הוכיחו שוב כי אין מקומם בליגת העל הישראלית.

לאחר שראה את הדברים החמורים, שלח עו"ד בן גביר הבוקר (ראשון) מכתב חריף להתאחדות לכדורגל.

"נדמה שאין צורך לפרט על חומרת הדברים ועל הפגיעה הקשה במשפחות שאיבדו את יקיריהם"', כתב בן גביר במכתבו.

עו"ד בן גביר התייחס גם לאפליה הקיימת באופן תדיר במסדרונות ההתאחדות לכדורגל והכדורגל הישראלי כולו. "אין גם צורך להזכיר שאם היה מדובר באוהדי ביתר ירושלים שמבזים טקס לזכר צעירים ערבים שנספו באסון כלשהו, הייתם סוגרים את אצטדיון טדי למשך תקופה ארוכה: הגיע הזמן שההתאחדות לכדורגל תפסיק להפלות בין יהודים לערבים, יש לנקוט יחס תקיף כלפי מי שמבזה מותם של צעירים".

עו"ד בן גביר הוסיף, "בנסיבות אלה, אני פונה אליכם ודורש מכם לפעול במידה שווה ולהורות על סגירת אצטדיון דוחא בסכנין, כמו כן אני דורש לפעול בתקיפות נגד אותה קבוצה שקברניטיה מציגים מוסר כפול: מצד אחד מנהלים קבוצה בליגת העל של מדינת ישראל הזוכה לתקציבים ולתמיכה, אך מאידך בזדון או באדישות וקריצת עין, הם שותקים ולא פועלים נגד ביזוי דגל ישראל, ההמנון הישראלי, קריאות גזעניות נגד יהודים ביציעים, תקיפת אנשי תקשורת רק בשל היותם יהודים ובסופו של דבר ביזוי טקס זיכרון של צעירים שנספו באסון שמסעיר את מדינת ישראל".

לדבריו, "קבוצה בליגת העל של מדינת ישראל צריכה להתנהג כמי ששייכת למדינה. אמנם אוהדיה הם חלק מהחברה הישראלית אך בשעה שאותם אוהדים מתנהלים בצורה כה חסרת רגישות וכה פוגענית אין מנוס אלא לסגור את האצטדיון בדוחא ולהעביר מסר חד משמעי למי שמבזה את המשפחות של הנספים".

יש לציין כי בתחילה במנהלת הליגות בכדורגל דחו את הטענות שהעלו בערוץ 7 בדבר שריקות בוז במהלך דקת הדומיה לזכר הנספים. לאחר בירור מעמיק עם גורמים שנכחו באצטדיון ועימות עם דובר סכנין, מונדר חלאיילה, הודה הדובר כי כ-250 ילדים בגילאי בית ספר יסודי הם אלה שאחראים לשריקות הבוז.

לדברי חלאיילה, "הרוב המוחלט עמד, כיבד ונתן כבוד אמיתי לאסון שכואב לכולנו. ביציע הדרומי היו 250 ילדי ביה"ס בגילאים 7-8 שהוזמנו למשחק ולא הבינו מה מתרחש ומהי משמעות דקת הדומיה ולכן לא עמדו".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il