עונש מאסר למורשע בהונאת משרד החינוך

בית המשפט בירושלים גזר 17 חודשי מאסר וחילוט 900 אלף שקל על פנחס זיידמן, שקיבל במרמה 2.2 מיליון שקל ממשרד החינוך.

ערוץ 7 , י"ד באייר תשע"ח

בית משפט. אילוסטרציה
בית משפט. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ראשון) 17 חודשי מאסר בפועל, חילוט בסך 900 אלף שקל ומאסר על תנאי על פנחס זיידמן, שהודה והורשע במסגרת הסדר, בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד ובהלבנת הון.

זיידמן הורשע בכך שקיבל במרמה לפחות 2.2 מיליון שקל, בין היתר כספי תמיכות של משרד החינוך שהועברו אליו בעקבות דיווחים כוזבים על אנשים הנמצאים בחו"ל כתלמידים הלומדים במוסדות תורניים אותם ניהל הנאשם.

מעובדות כתב האישום עולה כי הנאשם, מתוקף תפקידו כמנהל עמותות שונות ובעל תפקיד בהן, ביצע פעולות מגוונות בין השנים 2012-2015 במטרה להונות את המדינה ולקבל במרמה כספים, ע"י הגשת דיווחים ובקשות לקבלת כספי תקציב למוסדות חינוך תורניים, אשר כללו פרטים כוזבים ומצגי שווא שונים, בין היתר באמצעות שימוש בפרטיהם של מי שלא היו תלמידים בפועל במוסדות החינוך לגביהן כוונו הבקשות.

כתוצאה ממעשי המרמה המתוארים, קיבל הנאשם במרמה לחשבונות הבנק של מוסדות החינוך כספי תקציב של משרד החינוך בסכום של למעלה מ-2,200,000 שקל. לאחר ביצוע העבירות, ניסו הנאשם ואחרים להסתיר, להסוות ולטשטש את צורת השימוש בכספי המרמה, זהות המשמשים בכסף ואת מיקומו ותנועותיו.

עו"ד אורי גולדשטיין, מפרקליטות מחוז ירושלים אמר כי "המעשים בהם הודה והורשע הנאשם הם מעשים חמורים הן מבחינת היקפם והן מבחינת המרמה שבהם נגועים המעשים. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וקבע כי אדם שגוזל באופן שיטתי ומתמשך את כספי המדינה באמצעות מעשי מרמה ומסירת דיווחים כוזבים, דינו מאסר ממושך מאחורי סורג ובריח".