גילה גמליאל:
להחזיר לתוקף את הסנקציות על איראן

''איראן מחפשת לבנות בסיסים צבאיים בסוריה ומפעלים לייצור טילים. לא נסכים לכך'', הבהירה השרה לשוויון חברתי.

ערוץ 7 , י"ד באייר תשע"ח

גילה גמליאל
גילה גמליאל
צילום: דוברות

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל המשתתפת בכנס השנתי של הג'רוזלם פוסט בניו-יורק, התייחסה הערב (ראשון) בנאומה לאיום האיראני ולהסכם הגרעין עם איראן.

במהלך נאומה סקרה השרה לשוויון חברתי את עוצמתה של ישראל כמעצמת סייבר וחדשנות טכנולוגית עולמית. השרה המובילה את פרוייקט לאומי "ישראל דיגיטלית" אף התייחסה ליישומים עתידיים מחוללי שינוי אותם מוביל המשרד ובהם פרויקט בריאות דיגיטלית.

בנאומה התייחסה גמליאל גם לאיום האיראני ולשאלת אישרור הסכם הגרעין עם איראן. "ישראל היא מעצמת סייבר עולמית ובכוחה להפוך את המזרח תיכון כולו למרכז חדשנות טכנולוגית עולמי. זו תשובתנו הניצחת לאויבינו, איראן, חמאס, חיזבאללה. הרשות הפלשתינית מזרימה מאות מיליוני דולרים בכל שנה, עשרה אחוז מתקציבה ניתנים לטרוריסטים ובני משפחותיהם. זו הסתה להרג. זו תוכנית תגמול לטרור: תשלום עבור הרג. זה חייב להיפסק אחת ולתמיד''.

עוד הוסיפה השרה, "ניתן לראות כי איראן מוציאה מליארדי דולרים שזרמו אליה לאחר הסרת הסנקציות.
מליארדים המנותבים ישירות ובעקיפין באמצעות מדינות חסות ובירות ערביות כמו בגדד, דמשק, ביירות וצנעה בניסיון אגרסיבי לבסס אמפריה איראנית באיזור.

''יתרה מכך, איראן מחפשת לבנות בסיסים צבאיים קבועים בסוריה כמו מפעלי ייצור לטילים מונחים מדוייקים בסוריה ובלבנון. לא נסכים לכך ולא ניתן לכך להתרחש''.

לדברי גמליאל, "לאחר חתימת ההסכמות עם איראן היא הפכה יותר מסוכנת ולוחמנית לשכנותיה.
איארן פועלת ביתר עוצמה להרחיב את השפעתה בכל רחבי המזרח התיכון כולל על גבול ישראל סוריה.
זו הזדמנות להחזיר את הסנקציות על איראן לתוקפן. כולנו תקווה שכך אכן יקרה בשבועיים הבאים''.