צפת תהיה במצור, ראש העיר זעם

ראש עיריית צפת איים להחריף את הצעדים במידה והעיר תישאר נצורה לכניסת כלי רכב בשבוע הנוכחי. במשטרה נעתרו לפתוח ציר נוסף.

בן שאול , ט"ו באייר תשע"ח

משטרת התנועה
משטרת התנועה
צילום: דוברות המשטרה

ראש העיר צפת אילן שוחט פרסם מכתב לתושבי העיר שבו הוא קובל על ההחלטה לחסום חלק מהכניסות לעיר כדי למנוע עומסי תחבורה כבדים בדרך להר מירון בל''ג בעומר.

''בימים אלו קיים ויכוח נוקב בין עיריית צפת לבין אגף התנועה במשטרת ישראל סביב חסימת צפת בל"ג בעומר", כתב ראש העיר לתושביו.

לדבריו, "אגף התנועה מתכוון להפוך אותנו לעיר נצורה ובני ערובה של החגיגות במירון. הם מתכוונים שכל 50,000 תושבי צפת והעובדים והסטודנטים בני העיר יכנסו לעיר ויצאו ממנה אך ורק דרך כביש ראש פינה. לא ניתן לצאת ולהיכנס לעיר ומהעיר מכביש אליפלט עוקף צפת בכלל. למה? ככה! החלטה מסכנת חיים אטומה ושרירותית שתהפוך את צפת שגם ככה עמוסה ביום יום לעיר במצור''.

ראש העיר טען כי ההחלטה התקבלה באופן חד-צדדי ומבלי לעדכן את הנהלת העירייה אודותיה. "כל הניסיונות שלנו להציע פתרונות חלופיים נדחו בהינף יד ואפילו לא זימנו אותנו ראשי הערים להשתתף בדיוני קבלת ההחלטות. אנחנו לא נעבור לסדר היום על כך ובכוונתי לפעול בצורה נחושה לשינוי ההחלטה".

את מכתבו חתם שוחט באזהרה כי "במידה ולא ישמע קולנו, אף נחריף את הצעדים".

בתגובה למכתב הודיע ראש אגף התנועה במשטרת ישראל, ניצב דורון ידיד, כי ציר נוסף ייפתח לתנועה - ציר אליפלט-צפת, עבור תושבים המחזיקים בתעודת תושב העיר.