הרב קנייבסקי: "אז מה אם הוא ספרדי?"

העיתון 'מרכז העניינים' ציטט חלק מהדיאלוג בין רבני 'דגל התורה' לרב קנייבסקי על דאגתו של ראש העיר בית שמש לציבור הליטאי המקומי.

ערוץ 7 , ט"ו באייר תשע"ח

הרב קנייבסקי
הרב קנייבסקי
פלאש 90

הבחירות בבית שמש: יומיים לאחר הנחיית הנהגת 'דגל התורה' לפתוח במשא ומתן מואץ עם ראש עירית בית שמש משה אבוטבול במטרה למנוע את פיצול הכח החרדי בעיר, נחשף דיאלוג מעניין שהתקיים בין מנהיג הציבור הליטאי לרבני התנועה הליטאית.

על פי דיווח הבוקר (ב') בשבועון 'מרכז העניינים', להכרעת הרב קנייבסקי קדם מכתב של למעלה ממניין מרבני העיר שטענו כי טובת העיר קודמת לשיקולים פוליטיים וביקשו להותיר את אבוטבול בתפקידו.

בהמשך ציטט העיתון חלק מהדיאלוג שהתקיים בין רבני 'דגל התורה' לרב קנייבסקי אודות דאגתו של ראש העיר לציבור הליטאי המקומי.

בדיון היה מי שטען כי ראש העיר המזוהה עם ש"ס אינו דואג די לציבור הליטאי המקומי. על פי הדיווח, תהה הרב קנייבסקי: "אז מה אם הוא ספרדי? הוא אינו יכול להיות ראש עיר של כולם?''.

כאשר הוזכר שמו של אחד המועמדים הליטאיים לרשת את מקומו של אבוטבול, הקשה הרב קנייבסקי האם יש לו היתכנות לנצח את הבחירות והבהיר כי "אין ספק מוציא מידי וודאי" ויש להיכנס עמו למשא ומתן בניסיון למנוע ריצה עצמאית.

בתוך כך, פורסם הבוקר בעיתון 'המודיע' החסידי כי לקראת ההתמודדות על ראשות העיר ביקר ראש העיר אבוטבול במעונו של האדמו"ר מצאנז וזכה לברכתו.