הקבלנים באים לבית אל

עשרות קבלנים השתתפו היום בסיור יזמים, לקראת סגירת המכרז לבניית 300 יחידות הדיור העתידות להיבנות ביישוב.

רפאל לוי , ט"ו באייר תשע"ח

בני דרייפוס משוחח עם הקבלנים בבית אל
בני דרייפוס משוחח עם הקבלנים בבית אל
צילום: רפאל לוי

עשרות קבלנים השתתפו היום (שני) בסיור יזמים לקראת בנייתן הצפויה של 300 יחידות דיור ביישוב בית אל.

300 היחידות שהובטחו על ידי ראש הממשלה נתניהו לפני 6 שנים אחרי הרס בתי האולפנה, אושרו בחודש אוקטובר האחרון והמכרז על בנייתן ייסגר בעוד שבועיים.

היזמים והקבלנים סיירו בשטח בו ייבנו יחידות הדיור ושמעו סקירה מראש המועצה - שי אלון, ממהנדס המועצה ומסמנכ"ל שיווק במשרד הבינוי, בני דרייפוס.

יוסי שכטר, מנכ"ל ארגון בוני ירושלים, שסייע בהבאת יזמים וקבלנים לסיור הסביר, "אני חושב שחייבים לבנות - כי כמה שבונים יותר - כך תהיה לנו יותר עוצמה כאן. אני גם שמח שיהיו מקומות עבודה לפועלים ולקבלנים שלנו".

שכטר מסביר כי המרחק הוא גורם המקשה בבנייה. "הנגישות לכאן, מבחינת ההגעה מירושלים, לא קלה. מנגד, הרבה יותר קל לגייס כאן כוח אדם פלסטיני".

ישראל בועז, יו"ר ארגון בוני ירושלים, התייחס לנתוני משרד האוצר המציגים ירידה במחירי הדיור בחודשים האחרונים וטען כי המציאות בשטח הפוכה, "בפרויקטים שלי לא ראיתי ירידה והמחירים אף עלו".

לדבריו הדבר היחיד שיביא להורדת מחירי הדיור יהיה עוד התחלות הבנייה, "מה שיקבע יהיה היצע הדירות. כרגע אין היצע דירות, אנשים יושבים על הגדר ומחכים לכל מיני ססמאות של שר השיכון ושר האוצר שאומרים שהמחירים ירדו".

כדוגמא להאטה בבניה מביא בועז את היישוב בית אל בו סייר. "5-6 שנים לא היו כאן מכרזים. אז כמה אנשים מחכים פה בתור? זה מה שיקרה בכל הארץ. אין הוקוס פוקוס שהמחירים ירדו. המחירים ירדו רק בדרך אחת: תוציא היצע ואז הקבלנים יאלצו להוריד מחירים".טוען....