לראשונה: הנשיא ריבלין יוצא לאתיופיה

נשיא המדינה ימריא לביקור ממלכתי היסטורי, בהזמנת מקבילו האתיופי.

חזקי ברוך , ט"ו באייר תשע"ח

יוצא לאתיופיה. הנשיא ריבלין
יוצא לאתיופיה. הנשיא ריבלין
צילום: מארק ניימן/לע"מ

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ימריא מחר (שלישי) לאתיופיה.

מדובר בביקור ממלכתי ראשון של נשיא ישראלי במדינה והוא נעשה בהזמנת נשיא אתיופיה.

במהלך הביקור ייפגש ריבלין עם נשיא אתיופיה, ראש ממשלת אתיופיה, הפטריארך האתיופי ובכירי ממשל נוספים.

הנשיא אמר בטרם המריא לדרכו, "אני נרגש להיות הנשיא הראשון של מדינת ישראל שמבקר באתיופיה. יחד עימי מגיעים מנהיגי ציבור, מנהיגים עסקיים ומנהיגי קהילות מישראל ומרחבי העולם היהודי. בביקורי נפעל על מנת להעמיק את הידידות שלנו ושיתוף הפעולה עם אתיופיה, להשקיע בעתיד טוב יותר, עבור שני עמינו".

"לפני שבועיים חגגנו שבעים שנות עצמאות לישראל, אנו גאים בכל מה שהשגנו - בטכנולוגיית המים, בבריאות, בחקלאות, בביטחון מזון, בסביבה, בסייבר ועוד. על כל הנושאים האלה, נדון כדי לפתח ולהעמיק את שיתוף הפעולה בין המדינות. יש גם אתגרים אחרים, המרכזי שבהם הוא אתגר הטרור. על כולנו החובה לעמוד מאוחדים נגד הרוע הנורא הזה. גם באתגר זה אנחנו שותפים, ועלינו לעבוד יחד", הוסיף ריבלין.

הנשיא עתיד להיפגש עם נציגי הממתינים לעליה מקרב שארית יהודי אתיופיה ולקחת חלק בכנס חוצה מגזרים יחד עם משלחת אנשי עסקים ישראליים בכירים בראשות נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש, אנשי אקדמיה, ארגוני חברה אזרחית מובילים ונציגים בולטים מעולם הפיתוח והסיוע מיהדות התפוצות.

בכנס, שיעלה על נס שישים שנות שיתוף פעולה באפריקה ושישים שנות פעילות של מש"ב, הסוכנות לשיתוף פעולה בינלאומי של משרד החוץ, ישתתפו כל חברי המשלחות יחד עם עמיתיהם מאתיופיה ומאפריקה.

מטרת הכנס היא ליצור מפגש בין הגורמים הממשלתיים, העסקיים, החברתיים והיהודים בשטח, לצד שותפיהם מאתיופיה ומאפריקה וזאת על מנת לייצר שיתופי פעולה, להעמיק ולהרחיב את העשייה בשטח. זוהי פעם ראשונה שבה מתקיים אירוע רשמי משותף לנציגים ישראלים לצד נציגים מיהדות התפוצות מתחום הפיתוח.