ספר חדש: מה אביא לך מתנה?

סיפורה הבלתי יאמן של אילנית שראשיתו ערפל וסופו בהירות. מספרים שמעשה טוב בורא מלאך. אומרים שצדקה תציל ממות. זה מוטו הספר.

קובי פינקלר , ט"ו באייר תשע"ח

מה אביא לך מתנה
מה אביא לך מתנה
צילום: הוצאת בית אל

מה אביא לך מתנה
הוצאת בית אל
ספר חדש, מגולל את סיפורה הבלתי יאמן של אילנית שראשיתו ערפל וסופו בהירות.

בימים שבין חג החירות למתן תורה, יוצא ספר חדש המגולל את סיפורה הבלתי יאומן של אילנית שבשטח כבר נקבע מותה לאחר תאונת דרכים קשה, והיום בזכות פרדמיק עיקש והרבה בורא עולם היא חובקת ארבעה ילדים והרבה הרבה אמונה.

מספרים שמעשה טוב בורא מלאך. אומרים שצדקה תציל ממות. "אני יודעת" מספרת אילנית למירב מגני שערכה את הספר " שהמעשה הטוב שלי באותו יום שישי נורא, ברא בשבילי את מנשה". אליו עוד נגיע בהמשך.

המעשה הטוב היה קו חלוקת גמילות חסד בבית שאן שהיתה סמוכה למקום מגוריה בקיבוץ מירב. אחרי אולפנא, הוודו, לימוד החיים היא מתיישבת לזמן במרומי הגלבוע.

כמה דקות של נסיעה דרומה מקיבוץ מירב ומקו חלוקת הזמון לנזקקים,, בערב שבת י"ב באדר תשס"ג אירע לה נס פורים משלה.

"כבר שנים שאני מגיע כדי להציל חיים, מדוע שהפעם לא אעשה זאת?" שאל אז בקול רם מנשה הפרמדיק שהגיע לטפל בה. והוא לא ויתר. הוא ניקז את הדם הרב שהצטבר בראשה, ביצע

חתך בגרון, פעולה כירורגית קיצונית המבוצעת רק במקרי חירום קשים ביותר, כשכבר אין מה להפסיד. החדיר צינורית דקה והחל להנשים אותה באמצעות קשית במשך חמישים דקות.

"הגופה שלי החלה להראות סימני חיים. כעבור שעה קלה הגיע למקום מסוק שהעביר אותי במצב אנוש למרכז הרפואי רמב"ם בחיפה. מלאכים מלווים אותי בדרכי ומעליהם מנצח על המלאכה, המלאך שלי מנשה" היא משחזרת בסיפרה הקסום, הרהוט ומלא האמונה מה אביא לך מתנה.

וכך מתואר בספר הנפלא בהוצאת בית אל רגע הפציעה "כוחות ההצלה שחשו לעזרתי החלו במאמצי החייאה. בגלל הלסת שנשברה וצלעות בית החזה שהיו מרוסקות, נואשו הרופאים להחזיר בי נשמה. אחרי מאמצים רבים, כיסו את גופתי בשקית שחורה.

"קבלו ביטול. אין כבר את מי להציל" עדכנו את הפרמדיק שדהר לזירה. שכבתי לרוחב הכביש כשגופי מרוטש. ריאותיי חסומות ואל ראשי הפגוע לא זורם חמצן. אין דופק! אין נשימה! אין עוד מלבדו!"

והיום, היא אשה מדהימה, מלאת שמחה וחדוות חיים והכל סובב סביב הנתינה. כמה מתאים שעוד מעט מתן תורה.

אילנית צור אריה, רעיה לנחמיה ואמא לרבקה נילי, שמואל אליהו, אשר ויהודה, מגוללת את סיפור חייה שראשיתו ערפל וסופו בהירות.

מן העיר נתיבות בדרום, עד לקיבוץ מירב בצפון, ובאמצע העיר העתיקה בירושלים, מחפשת אילנית מענה לחידת חייה: מי אני? מהו הדבר שלשמו אני כאן?

דווקא אז, בעקבות התאונה, נפתרת החידה.

מה אביא לך מתנה, מפגיש את קוראיו עם תעצומות הנפש של אילנית, עם בטחונה המוחלט בטוב, ועם אמונה גדולה במי שהביא לה את המתנה.

לקרוא את הספר ולא להאמין לחובשים שהגיעו, קבעו את מותה וכבר כמעט עטו עליה שקית שחורה. להאמין, למציאות שבין המוות לבין החיים החדשים והתוססים ולכך שיש עוד אנשים כמו המלאך ההוא מנשה. לקרוא ולהאמין.