שילוב האינטרנט בקבלת ההחלטות שלנו

האינטרנט הוא כלי שאם עושים בו שימוש חכם יכול לספק לנו מענה מהיר, החל מהמלצות על החופשה הבאה שלנו ועד לבחירת הטלפון החכם

עידן בן עזרא , ט"ז באייר תשע"ח

אילוסטרציה
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

איך משתלב האינטרנט בתהליך קבלת ההחלטות שלנו?

בעיצומה של המאה העשרים ואחת רובינו מתקשים כבר לדמיין את חיינו ללא האינטרנט. בדומה למהפכת הטלפונים החכמים, האינטרנט תופס מקום עיקרי ומשמעותי בחיינו, ופעולות שבעבר ביצענו בדרכים שונות, לעתים מורכבות ומסורבלות, מתבצעות היום בלחיצת כפתור.

מקומו של האינטרנט בחיינו לא בא לידי ביטוי רק במצבים כמו רכישות אונליין מבלי לצאת מהבית, או הזמנת כרטיסי טיסה לחו"ל, אלא גם בנושאים כבדי משקל, שם אנו מוצאים מקור ראשוני לייעוץ, מידע וקבלת החלטות, שחלק מהן הן אקוטיות בחיינו.

ייעוץ מקוון ומכוון

החיים במאה ה-21 הם דינמיים. אנחנו חווים את זה בכל תחום, בעיסוקים הרבים, בגידול תובעני של ילדים, בתכנון המשפחה וכלכלתה ועוד. לאור האינטנסיביות הזו של החיים, כל גורם שרק יאפשר לנו לקצר תהליכים ולמצוא פתרונות זמינים, רצוי מבלי שנצא מהבית, יהי המבורך. מסיבה זו ואחרות, האינטרנט תפס מקום של כבוד בחיי רובנו, שמוצאים מענה, ולו רק ראשוני, לסוגיות רבות, קטנות כגדולות.

אחת הדרכים הפופולאריות להיעזר באינטרנט הינה על ידי שימוש במחשבונים הרבים אשר ניתן למצוא ברשת, כמעט בכל תחום - פיננסי, בריאותי, תזונתי וכדומה.

דוגמא מהעולם הכלכלי - אתם מתעניינים ברכישת דירה ונטילת משכנתא. כדי לקבל מושג ראשוני על סוגי ומסלולי המשכנתא, העלויות, ובעיקר מה יהיה סכום ההחזר החודשי אותו תצטרכו לשלם, תוכלו היום בעזרת האינטרנט, למצוא תשובות אולי לא מדויקות ברמת השקל, אבל בהחלט מספיק כדי להבין את המגמה.

באמצעות מחשבון משכנתא ניתן לקבל מושג על גובה ההחזר החודשי, גובה הריבית בהתאם לאפיק המשכנתא המבוקש וכמובן, הסברים על כל מסלול וכיצד הוא מחושב. עם המידע הזה תוכלו כבר לגבש כיוון מחשבה ודרכי פעולה לרכישת בית החלומות שלכם ולגשת מציידים ומבינים יותר, לקבלת ייעוץ אצל יועץ משכנתאות, משהו שבעבר לא היה אפשרי.

דוגמא נוספת מהתחום הבריאותי - מיחוש גופני פתאומי עם תסמינים מסוימים היה מוביל אותנו בעבר בריצה קלה אל הרופא, חיפוש אחר רופא זמין בשעות לא קונבנציונליות או המתנה מורטת עצבים לשעות הבוקר, כדי להגיע לרופא בשעות הפעילות שלו. היום, בעזרת האינטרנט, ניתן למצוא הסברים על אותם הסימפטומים, להבין מה ניתן לעשות כטיפול ראשוני ואפילו למצוא קבוצות וקהילות ייעודיות בהן ניתן לקבל מענה מרופא מקצועי.

כלי שימושי למגוון צרכים

כאמור, בעניינים שהם אקוטיים, כמו בריאות, השקעה כספית גבוהה וכדומה, האינטרנט לא מתיימר להחליף את מקומם של אנשי המקצוע, אבל באמצעותו אפשר כבר לקבל מושג ברור יותר בנוגע לסוגיה הרלוונטית, להיות מצוידים ביותר מידע, גם כדי לדעת לשאול את השאלות הנכונות, וגם לדעת לתת לעצמנו מענה טוב יותר בנוגע לרצונות שלנו. כלומר בתהליך קבלת ההחלטות, חלק נכבד מאיסוף האינפורמציה הראשונית נעשה על ידנו באופן עצמאי.

החשיפה לאינטרנט מעודדת גם את הצד השני- אנשי המקצוע, נותני השירותים ואחרים, להיות יותר נוכחים בו, לעתים אפילו באמצעות כלים שמספקים יעוץ אונליין, כלומר, אתם שואלים ומקבלים תשובות בזמן אמת מאיש מקצוע שיושב בצד השני ומספק לכם מענה.

האינטרנט הוא כלי עוצמתי שאם עושים בו שימוש חכם יכול לספק לנו מענה נרחב ובעיקר מהיר במגוון נושאים, החל מהמלצות על החופשה הבאה שלנו בחופי מקסיקו ועד לבחירת הטלפון החכם הבא שלנו.


הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il