משגיח כשרות, יועץ לחיילים ומצטיין

משגיח כשרות בגדוד איסוף קרבי וחייל מצטיין, מספר על החששות שליוו את גיוסו והתפוגגו מהר. ''לא משנה לאן תגיע, משנה עם מי תהיה".

עדו בן פורת , י"ז באייר תשע"ח

סמל רותם חתוקה לאחר קבלת ההצטיינות
סמל רותם חתוקה לאחר קבלת ההצטיינות
צילום: דובר צה"ל

סמל רותם חתוקה, משגיח הכשרות בגדוד האיסוף הקרבי 'איתם' 727, הוא אחד ממצטייני אוגדה 80 שקיבלו בחודש שעבר אות הצטיינות ממפקד האוגדה אל״ם גיא חזות.

חתוקה, בן 21, למד בישיבה התיכונית ״אמי"ת-אלירז״ בפתח תקווה, וסיים בגרות של 14 יחידות לימוד במחשבים.

לקראת הגעתו לצבא, חשש מאד מהתפקיד בו ישרת, ״התלבטתי המון בין תפקידים, חששתי מהמרחק מהבית ומשילוב אורח חיי הדתי בצה״ל, לא עלה במוחי תפקיד שיוכל לשלב את אורח חיי ואת שירותי ותרומתי למדינה בצורה כה ייחודית״.

״לפני הגיוס כל כך דאגתי מהתפקיד שלי, ומהבסיס בו אשרת, רק כשהתגייסתי הבנתי שכלום לא משנה אלא רק האנשים שמסביבי. מהר מאד, ממשגיח כשרות בגדוד, הפכתי להיות איש ויועץ שיח לחיילים וחיילות שזקוקים לעזרה של שילוב הדת בצבא״, סיפר חתוקה.

צילום: דובר צה"ל

״אנשים שואלים אותי שאלות ואני מראה להם את הדרך שלי, מנחה אותם. אין אחד שלא מוצא את דרכו, אני מרגיש תחושת שליחות עמוקה״, תיאר.

לפני מספר שבועות התקשר אל רותם המפקד שלו ובישר לו כי זכה להיות מצטיין מפקד אוגדה 80. ״התרגשתי מאוד, כל המשפחה שלי הגיעה לטקס, ההורים שלי חשו גאווה ענקית. ידעתי שזה בזכות הפיתוח של התפקיד, הראייה והחשיבה מעבר״.

יש לו מסר לצעירים שעומדים לפני גיוס, ״חשוב לי להסביר לכל אחד שחושש לקראת הצבא, שאומנם גם המקום שלי היה מפחיד, שונה, מרוחק ולא מוכר, אבל אין מה לפחד מהלא נודע.

''לא משנה לאן תגיע, משנה עם מי תהיה. והמקום שבו אני נמצא הוא המקום הכי טוב שיכולתי להגיע אליו, אני מרגיש בר מזל'', הודה חתוקה.