בכיר חמאס בהר-הבית נשלח למאסר

בית המשפט המחוזי גזר 35 חודשי מאסר על אחד ממנהיגי ארגון שבאב אל אקצא, הגורם המרכזי בהנעה ובהובלה של אירועים אלימים בהר הבית.

ערוץ 7 , י"ז באייר תשע"ח

הר הבית
הר הבית
צילום: סלימאן קדר, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (רביעי) 35 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי על נהאד זע'ייר, ממנהיגי ארגון שבאב אל אקצא, ארגון דתי שחלק מפעיליו הינם תומכי חמאס ועיקר פעילותם בהר הבית.

הנאשם הודה במסגרת הסדר בעבירות נשיאת משרה בהתאחדות בלתי מותרת ומילוי תפקיד ניהולי בארגון טרור.

בשנים האחרונות שימשו פעילי הארגון הגורם המרכזי בהנעה ובהובלה של אירועים אלימים בהר הבית, ובכלל זה התבצרויות אלימות במסגד אלאקצא ועימותים עם כוחות הביטחון והמבקרים.

באוקטובר 2016 נרצחו שוטר ואזרחית בפיגוע ירי סמוך לגבעת התחמושת, הפיגוע בוצע על ידי אחד מראשי הארגון, מצבאח אבוצביח. פרקליטות מחוז ירושלים הביאה להעמדתם לדין של חמישה עשר פעילי הארגון, כאשר חקירת הפרשייה כולה התאפשרה בעקבות פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ירושלים, שנועדה להבטיח את הגישה החופשית להר הבית, לשמר את הסטטוס קוו במתחם, וכן למנוע מגורמי הטרור לערער את המצב הביטחוני במתחם.

הפרקליטות תמשיך לפעול בנחישות בשיתוף עם גורמי האכיפה והשיטור על מנת להגן על הציבור ולמצות את הדין עם מי שמעודד אלימות ומנסה לפגוע בכוחות הביטחון ובחפים מפשע.